401 - 420 av 481
1...202122...25 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 24 januari 2004

Klubbad för

1 Glasskulptur på stålsockel Kjell Engman Kosta Boda Unique 8kenun h 57cm med sockel (d)

1 Tavla olja Nisse Zetterberg-40 25x28 cm krackeleringar ram sk (d)

1 Tavla Oscar Reuterswärd akv Perspective Japonaise (d)

Utrop: 1 400 kr

1 tavla Axel Hamborn olja 38x46 "Marknad" (d)

Utrop: 2 200 kr

2 Porträtt oljor krackeleringar och färgbortfall uppfodrade på ny duk 46x38 cm

Utrop: 3 500 kr

1 Tavla olja sign Ryno-43 stilleben 34x25 cm

550 kr

Utrop: 700 kr

1 Tavla akvarell Thea Ekström-77 31,5x24 cm (d)

Utrop: 4 000 kr

1 Tavla möjligen Emmanuel Jodelet olja "Dancers" 25x20 cm

1 100 kr

Utrop: 900 kr

1 Tavla etsning okänd

150 kr

Utrop: 300 kr

1 Tavla Axel Olsson olja på duk uppfodrad på pannå "Chateau de Cassis" 18x22 cm (d)

Utrop: 15 000 kr

1 Tavla olja K.A. Pehrson "Kvavi" 78x56 cm (d)

Utrop: 25 000 kr

1 Tavla akvarell Robert Högfeldt "spegelbild" 32x35 (d)

5 000 kr

Utrop: 7 500 kr

1 Tavla olja P.G Thelander "Mygga" 18x14 cm (d)

Utrop: 10 000 kr

1 Tavla olja Lars Andersson sign a tergo 41x33 cm "pojke i träd" (d)

Utrop: 3 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 porslinsvas sign. G-f

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Stekfat famille sk

2 600 kr

Utrop: 1 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasvas Kosta 1936 samt 1 vas

300 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasvas

200 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

2 Vinglas, 2 champagneglas Kosta Elvira Madigan

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Orientalisk rock med sidenbroderier (antik)

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr