341 - 360 av 477
1...171819...24 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 22 november 2003

Klubbad för

1 Tavla utam ram Per Sundberg 28x38 cm (d)

1 Litografi Tage Nordholm 230/360 "sågverk" (d)

Utrop: 650 kr

1 Träsnitt tillskriven Kotyoko

Utrop: 500 kr

1 Grafiskt blad förställande Napoleon

500 kr

Utrop: 800 kr

1 Grafiskt blad Palle Nielsen (d)

Utrop: 500 kr

1 Akvarell osign "Bordell"

500 kr

Utrop: 900 kr

Bild saknas

1 Litografi Torsten Renqvist 18/45 (d)

Utrop: 500 kr

1 Litografi Torsten Renqvist 38/45 "Perrongen" (d)

Utrop: 600 kr

1 Tavla utan ram Knut Jansson-44 olja 19x28 cm "Vättern vid Jönköping" (d)

1 Tavla utan ram Knut Jansson-44 olja 19x28 cm "disig december dag Djurgården" (d)

1 tavla etsning Raul Dufy "Eau forte originale Marseille" (d)

Utrop: 850 kr

1 Tavla litografi Reinhold Ljunggren 6/310 "Trosa stad" (d)

700 kr

Utrop: 1 200 kr

1 tavla Kurt Jungstedt olja "Kvinna i stol" 73x60 cm (d)

1 Tavla Staffan Hallström olja "sjösättningsvagn" 41x72 (d)

1 Tavla Sven Jonson akvarell 13,5x13,5 cm (d)

1 Konstbok över Cobra gruppen utgiven 1950 Copenhagen

1 Antik oljemålning ca 1850-tal 37x28 cm "Södertälje kanal" tillskriven C.A ROTHSTÉN

Utrop: 8 000 kr

1 Tavla Lennart Rodhe-44 olja 36x46 "skog" (d)

1 Tavla Erik Olson-74 olja 33x50 "Ön i havet" (d)

1 Akvarell oramad Stellan Mörner-61 40x58 (d)