321 - 340 av 477
1...161718...24 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 22 november 2003

Klubbad för

1 Målning Aly Ben Salem olja/akryl "blommor" (d)

Utrop: 6 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tavla lito Fernand Leger stensignerad samt efter signerad-53

7 700 kr

Utrop: 2 500 kr

1 tavla Wilhelm von Gegerfelt akv 27x42 "Fäbod"

3 000 kr

Utrop: 4 500 kr

1 Tavla kopparstick

1 200 kr

Utrop: 1 700 kr

1 Tavla kopparstick

800 kr

Utrop: 1 500 kr

1 tavla olja "Versailles" A Zimmermann 61x82 (dukskada ej ramad) (d)

Utrop: 700 kr

1 Tavla Oscar Björk olja färgbortfall och dukskada ram sk "blommor vid vattendrag" 61x48 cm

Utrop: 8 000 kr

1 TAVLA /W. NELSON/ , (Med båtmotiv ) oljemålning

1 Tavla akvarell Peter Dahl 30X43 cm "man & kvinna" (d)

10 000 kr

Utrop: 14 000 kr

1 Oljemålning sent 1800-tal okänd konstnär "båt vid vattendrag"

Utrop: 3 000 kr

1 Tavla robert högfelt Akv 31x28 (d)

3 000 kr

Utrop: 4 000 kr

1 Litografi /M.PYK/ 160/295, (d)

800 kr

Utrop: 1 300 kr

1 tavla Peter Dahl akv 22x25 "Brottning" (d)

1 Mapp a 4 st konstblad Peter Dahl "Dansställen" (d)

1 Tavla utan ram Hjalmar Strååt 27x37 cm (d)

1 Tavla utan ram Hjalmar Strååt 34x27 cm (d)