Avslutad | Klockor – Lördag 6 december 2003
OMEGA, Constellation, cal 564, serie nr. 28959680, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
OMEGA, Constellation, cal 565, serie nr. 30769009, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1971.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, damur, cal 620, serie nr. 22130032, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad länk, längd 173-177 mm, totalvikt 51.0 gram, ca 1966.
Klockor Movado
MOVADO, damur, 18K vitguld, manuell, mineralglas, (minutvisare saknas), integrerad länk, längd 153-158 mm, totalvikt 40.4 gram, ca 1975.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Chronolink, UTC, Serie nr. 814, herrur, stål, analog/manuell, digital/quartz, originallänk, viklås, cert, okt 2001.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld, längd 168 mm, totalvikt 37.8 gram.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, Sahida, damur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1968, länk 18K guld, längd 174 mm, totalvikt 42.8 gram.
OMEGA, Speedmaster, cal 861, serie nr. 46876085, herrur, stål, manuell, plexiglas, glasbaksida, originallänk, ca 1985.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16233, Serie nr. L584849, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubiléelänk, maj 1990, box.
ZENITH, fickur, ankarur, 18K guld, går ej, hårsprickor i urtavlan, bucklor, glasring sned.
IWC, herrur, cal 89, serie nr. 1426390, boett nr. 1418310, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1957.
ORATOR, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1930-tal.
ROLEX, damur, 9K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, boett av Dennison, integrerad länk, ca 1940.
JAEGER-LE COULTRE, damur, cal 407/C, serie nr. 267024, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, metallänk, ca 1952.
LONGINES, herrur, cal 6952, serie nr. 53009683, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1975, box.