Avslutad | Klockor – Lördag 6 december 2003
Klockor Swatch
SWATCH, Art, Roboboy, herrur, plast, quartz, plexiglas, plastband, numrerad upplaga, 1996, box.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Golden Ellipse, herrur, cal. 215. serie nr. 1341077, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne.
ROLEX, Oyster Speedking, Precision, Ref nr. 6220, serie nr. , midsize, 29 mm, stål/guld, manuell, plexiglas, läderband, 1950-tal.
ROLEX, Oyster, serie nr. 53591, midsize 29 mm, stål/guld, manuell, plexiglas, (renoverad urtavla), (bakboett skadad), läderband, 1940-tal.
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, metallänk ej original.
CERTINA, Argonaut 280, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, ca 1970, metallänk ej original.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tango, Ref nr. 5560, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, bergkristaller, originallänk, viklås, ca 1995.
OMEGA, Seamaster, cal 1342, serie nr. 40772866, herrur, 14K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1980.
CERTINA, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1964, länk 18K guld, längd 190 mm, totalvikt 62.2 gram.
Klockor Cyma
CYMA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, länk 18K guld, längd 155-200 mm, totalvikt 72.0 gram.
TISSOT, Stylist, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, länk 18K guld, längd 193-206 mm, totalvikt 76.6 gram.