Avslutad | Klockor – Lördag 6 december 2003
OMEGA, Seamaster, cal 591, serie nr. 17426960, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad boett, läderband, ca 1961.
Klocktillbehör Tag Heuer
FÖRVARINGSBOX, till TAG HEUER, Legendary Grand Prix, med plats för 6 st. klockor.
BREITLING, Chrono Jetstream, Ref nr. B55348, Serie nr. 144320, kronograf, bicolour, quartz, safirglas, datum, Rouleauxlänk stål/guld, läderband, cert, september 1999, box.
BOVET, kronograf, Boett nr. 3403031, herrur, doublé manuell, plexiglas, dag/månad, datum, (doublé sliten), metallänk ej original, 1940-tal.
TYROL, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld, längd 173 mm, 1960-tal.
CARTIER, Santos, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, originallänk (x-tra länkbit), ca 1980.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 6824, serie nr. 4038815, midsize, stål, automatisk, plexiglas, datum, Oysterlänk, ca 1975.
TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1978.
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, kronograf, stål, quartz, mineralglas, alarm, originallänk, ca 1994.
IWC, "Engström, Stockholm", damur, serie nr. 876488, boett nr. 816270, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, integrerad länk, längd 180 mm, ca 1928.
Klocktillbehör Böcker
AUKTIONSKATALOGER, Antiquorum, 4 st 1989-1991, varav 1 st "The Art of Breguet".
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. 9594366, damur, stål/guld, automatisk, safirglas(naggat), briljanturtavla, kvitto mars 1987, servad okt 2000, box.
TISSOT, Seastar Seven, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, (fjäder defekt), x-länk 18K guld, längd 190 mm, vikt 40,7 gram.
OMEGA, Seamaster Titane 120 m, herrur, titan/guld, quartz, safirglas, dag, datum, integrerad länk, viklås, ca 1990.
Klockor Corum
CORUM, Metorite Peary, Ref nr. 81.450.56, serie nr. 434666, No. 208, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, månfas, läderband, originalspänne 18K guld, cert, september 1991, box.