Avslutad | Klockor – Lördag 4 oktober 2003
Klockor Ebel
EBEL, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk, längd 206-213 mm, ca 1970, box.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, damur, 18K guld, manuell, safirglas, länk 18K guld, längd 170 mm, vikt ca 23.0 g.
EWECO, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, metallänk ej original.
TAG HEUER, 1500, Ref nr. WD1423-D0, serie nr. WY0153, damur, bicolour, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1999, box.
IWC, Fliegerchronograph, Ref nr. 3706, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, cert, dec 2002, box.
ZENITH, damur, 18K guld, manuell, safirglas, länk 18K guld, längd 163 mm, vikt 20,7 gr, 1980-tal.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Chronolink, serie nr. 2237, herrur, stål, analog/manuell, digital/quartz, safirglas, liten sekundvisare, läderband (xtra läderband), cert, oktober 2001, box.
OMEGA, Seamaster, cal 284, Ref nr. 2938-2, serie nr. 16948923, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1961.
LONGINES, fickur, ankarur, 18K guld, savonett, bucklor, gravyr, ca 1923, kedja metall.
Klockor Lemania
LEMANIA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1959, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2252.50.00, serie nr. 80382294, midsize, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, oanvänd, cert, juli 2003, box.