Avslutad | Klockor – Lördag 4 oktober 2003
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16613, serie nr. P205328, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, briljanturtavla med safirer, Oysterlänk, cert, juni 2000, box.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. 81.950/B13047, serie nr. 73909, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, Pilotlänk, servad mars 2000, cert, juni 1990, box.
Klockor Camel
CAMEL TROPHY, Green Belt, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, cert, maj 1993, box.
Klockor Audemars Piguet
AUDEMARS PIGUET, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, integrerad länk, längd 193-196 mm, ca 1970.
Klockor Corum
CORUM, Admirals Cup, Ref nr. 3923030, serie nr. 591568, damur, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, april 2000, oanvänd, box. Går ej.
Klockor Movado
MOVADO, Museum Watch, limiterad upplaga nr. 0547/1919, herrur, doublé, manuell, plexiglas, läderband, oanvänd, 1994, box.
LONGINES, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad länk (extra länkbitar), viklås.
IWC, fickur, ankarur, 18K guld, sekundvisare saknas, bucklor, boett + urtavla ej signerade, ca 1930.
OMEGA, Constellation, Cal 1431, Serie nr. 46582081, Ref nr. 1xxx.xx.00, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk (halvstav), defekt länk, viklås, Ref nr. , ca 1990.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, 3000 Sevenday, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, originallänk, längd 188-194 mm, totalvikt 105,3 gram, ca 1967.
Klockor Eterna
ETERNA, damur, 18K vitguld, manuell, mineralglas (skadat), diamanter, skadad urtavla, integrerad länk, längd 140-145 mm, ca 1960.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16030, serie nr. 8063852, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, servad maj 2000, cert, oktober 1983, box.