Avslutad | Klockor – Lördag 4 oktober 2003
Klockor Swatch
SWATCH, Art, "Flowers", Ref nr. GK 207, designad av Lindsay Kemp, numrerad upplaga, herrur, plast, quartz, plexiglas, plastband, ca 1994, box.
LONGINES, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, länk 18K guld (ej original), längd 185 mm.
OMEGA, herrur, Cal 267, Serie nr. 15193675, Ref nr. , stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1958.
BREITLING, Premier, kronograf, herrur, 38 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, boett nr. 64596, (ej signerad), renoverad urtavla, läderband, ca 1945.
CARTIER, Panthère, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995, box.
O.E. WATCH, herrur, vitmetall, manuell, mineralglas, 24-timmarsvisning, glasbaksida, "erotiskt motiv", oanvänd, läderband.
JAEGER-LE COULTRE, Reverso, damur, stål/guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1940.
OMEGA, Genève, cal 1030, serie nr. 35771065, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), datum, läderband, ca 1976.
TAG HEUER, S/el, Ref nr. S99.206, serie nr. B71368, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, cert, juli 1992.
IWC, Fliegerchronograph, Ref nr. 3706, serie nr. 2672905, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, originallänk (3 st. x-tra länkbitar), viklås, läderband, cert, april 1998, box.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 67183, serie nr. T634772, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlänk, cert, juni 1997, box.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT6202, No. 3021, herrur, stål, analog/manuell, digital/quartz, safirglas, originallänk (extra länkbit), viklås, bruksanvisning, cert, juni 2003, box.