Avslutad | Klockor – Lördag 4 oktober 2003
ROLEX, Day-Date, Ref nr. 18038, serie nr. 5761863, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, Presidentlänk, servad mars 2003, ca 1979, box.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, serie nr. 8279271, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, Ref nr. 62523, viklås, ca 1984, box.
OMEGA, Seamaster, herrur, cal. 600, serie nr. 17785084, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1963.
OMEGA, Electronic F 300 hz, guld på stål, herrur, datum, mineralglas, läderband, chronmeter cert
CERTINA, Chronolympic, C-Tronic, kronograf, herrur, stål, stämgaffel, mineralglas, datum, läderband, ca 1972.
HELVETIA, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla (krackelerad), sliten boett, läderband, ca 1970.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, 3003, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, 1960-tal, metallänk ej original.
CERTINA, herrur, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.
DELBANA, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, bucklor, skadad urtavla, läderband, ca 1957.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Hampton Milleis, Ref nr. , herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk (extra länkbit), viklås, cert, november 2001, box.
ALERTIC, rese väckarur, gulmetall, plast boett, manuell, plexiglas, alarm, går ej, skadad urtavla, 1960-tal.