541 - 560 av 634
1...272829...32 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 20 september 2003

Klubbad för

1 tavla Rupert Jasen Smith grafiskt tryck "Garbo som Mata Hari" glas sk (d)

12 500 kr

Utrop: 4 000 kr

1 Litografi oramad Franco Costa 60/150 (d)

Utrop: 1 600 kr

1 Tavla olja Horst Alter 61x92 cm (d)

750 kr

Utrop: 900 kr

1 Tavla olja Carl Brandt skador på ram och duk 73x90 cm "hus i månsken"

Utrop: 3 500 kr

6 Litografier ramade Mårten Andersson 4/280 med ett försättsblad "Bilder från hembygden" (d)

Utrop: 5 000 kr

1 Tavla Stig Claesson 39x57 "vattenkvarn" (d)

1 600 kr

Utrop: 1 300 kr

1 tavla B. von Schwerin olja 32x48 "Hus vid sjö" (d)

Utrop: 900 kr

1 tavla Otto Klanck olja 49x60 "Skogslandskap" (d)

Utrop: 900 kr

1 tavla Franco Costa -76 olja 33x41 "Marstrands fästning" (d)

Utrop: 2 800 kr

1 Tavla Henry Unger-87 akvarell 33x23 cm "Curtisan" (d)

Utrop: 2 800 kr

1 Tavla olja Axel Fornander 55x46 "Hagalund" (d)

Utrop: 800 kr

TAPIES, ANTONI. Färglitografi, sign 15/90. (d)

3 200 kr

Utrop: 4 300 kr

1 tavla Nils Holmqvist Olja 54x65 "Bergsknalle i skogslandskap" (d)

Utrop: 2 900 kr

3 Tavlor litografier Arman 92/125 (d)

2 900 kr

Utrop: 3 200 kr

1 Tavla Yrjö Edelmann litografi 73/125 (d)

2 500 kr

Utrop: 3 500 kr

1 Tavla Yrjö Edelmann litografi 73/125 "äpple" (d)

1 000 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Tavla litografi Carl Fredrik Reuterswärd 190/200 (d)

950 kr

Utrop: 1 100 kr

1 Tavla litografi Ulf greder 80/360 "antikhandlaren" (d)

Utrop: 1 600 kr

1 Tavla litografi Ulf greder 48/360 (d)

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

1 Tavla litografi Ulf greder 160/360 (d)

Utrop: 1 200 kr