521 - 540 av 634
1...262728...32 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 20 september 2003

Klubbad för

11 Remmare grönt glas

725 kr

Utrop: 800 kr

1 Tavla olja Olof Jernberg "segelbåtar" 56x100 cm (d)

Utrop: 15 000 kr

1 Tavla Hardy Strid olja 106x143 "Badande" (d)

3 100 kr

Utrop: 3 600 kr

1 Litografi A. Warhol 23/100 ex 80x100 cm "frölunda hockey player"

14 500 kr

Utrop: 17 000 kr

1 Bonad i ram

Utrop: 700 kr

1 Tavla litografi spricka i glaset 2/50 Knut Söderqvist (d)

Utrop: 300 kr

2 Tavlor olja Harry Wischmann 19x11 cm (d)

1 900 kr

Utrop: 2 500 kr

1 Litografi 10/360 Bert Håge-Häverö oramad (d)

Utrop: 700 kr

1 Tavla olja okänd konstnär utan ram 79x60 cm

1 Tavla Bengt Lindström 76x55 cm "ansikten" (d)

10 000 kr

Utrop: 15 000 kr

1 TAVLA /BENGT LINDSTRÖM/ OLJA 61x50 cm (d)

Utrop: 25 000 kr

1 Urna/vas keramik Kina-1900tal i ask

Utrop: 3 500 kr

2 tavlor tecknade av gunnar widholm (d)

Utrop: 800 kr

1 tavla Pierre Bonnard etsning ur bok "Bygata" (d)

Utrop: 800 kr

1 Träskulptur Döderhultaren A. Pettersson stämpelsignerad H 27 L 43 cm

25 500 kr

Utrop: 30 000 kr

1 schatull i trä med mässingbeslag inehåller 12 glasflaskor

3 500 kr

Utrop: 4 500 kr

1 Tavla Wilhelm Freddie tusch "figurationer" (d)

Utrop: 8 000 kr

1 Tavla Wilhelm Freddie tusch "Narcissos"-1966 22x16 cm (d)

Utrop: 5 000 kr

6 Konstblad Wilhelm Freddie i mapp (d)

1 200 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Tavla James Coinard lito 4/75 (d)

1 900 kr

Utrop: 2 600 kr