501 - 520 av 634
1...252627...32 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 20 september 2003

Klubbad för

1 Armband med odlade pärlor

375 kr

Utrop: 200 kr

1 Figurin mjukt porslin Marieberg sk h.13 cm

6 000 kr

Utrop: 7 000 kr

1 Figurin mjukt porslin Marieberg h.11cm

4 000 kr

Utrop: 5 000 kr

1 Figurin mjukt porslin Marieberg h.13 cm skador såväl i glasyr som figuren

1 000 kr

Utrop: 2 000 kr

2 konstböcker Miro, J, Lithographe, Miro a lŠncre

1 600 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Bordsur sekelskiftet 1800/1900 tal sk 3 nycklar

2 700 kr

Utrop: 2 500 kr

1 Pistol med tillbehör i schatull kammarladdningspistol "Ferrier Paris"

Harnesk Svenskt ca 1685 stål

Slaglåspistol, svensk m/1845 för flottan

Flintlåspistol, svensk m/1738-1820

Flintlåspistol, Brittisk

FLYGELGLAS, "Facon de Venice". Tyskland eller Nederländerna, 1600-talets förra hälft. Konisk kuppa, ben med vingar av blått rutmönstrat glas, fl

9 000 kr

Utrop: 12 000 kr

SKÅL på FOT, sannolikt Venedig, ca 1500. Vid, utsvängd skål med omvikt kant, nedtill svängda formblåsta godroner, hög slät fot med blå pålagd ka

12 300 kr

Utrop: 12 000 kr

1 Tekanna, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, 6 tekoppar med fat Ostindia Rörstrand

1 400 kr

Utrop: 1 700 kr

1 Par ljusstakar förgylld och patinerad brons för fyra ljus senempire

Utrop: 30 000 kr

1 Silverljusstake 6,4 cm

Utrop: 350 kr

6 st Grogg-glas

Utrop: 600 kr

4 Orientaliska fat nagg

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Kinesiskt stekfat ca 35 cm

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

1 Portfölj läderimitation

Utrop: 300 kr