461 - 480 av 634
1...232425...32 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 20 september 2003

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Zischägge hjälm stämplad F avsädd för tungt kavaleri ca. sent 1600-tal

Pantvaror Glas, porslin

1 Stormhjälm Nurmberg samt mästarstämpel ca år 1590 (ett öronskydd bytt)

Pantvaror Glas, porslin

2 Keramikskålar Inger Persson Rörstrand

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

2 Glasvaser Johanesfors Bengy Orup

200 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par glasljusstakar Boda

450 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Askfat av glas Boda LH 1807

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Värmeljusstake av glas Kosta 97341 SIGP

100 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glaskalk Kosta Anna Ehren

250 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Brevpress av glas Kosta Wärff, 1 keramikfat Rosenthal design Björn Vinblad

175 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasskål, 1 glasvas Orrefors

550 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

2 Glasvaser Kosta+Orrefors

200 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Skål/vas Höganäs

Utrop: 150 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikskål Gustavsberg sprucken och dann, Jultomte från Tyskland

50 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Glas, porslin

8 st Vinglas trol. 1800-talet fösta hälft vissa skador och nagg

2 000 kr

Utrop: 2 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Sydsvensk festremsa dat.1816 med intyg

2 000 kr

Utrop: 2 700 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 tavla G A Nilsson kolteckning "Uppsala domkyrka"

200 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Fajansfat Gefle A. Percy

Utrop: 700 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Kanna, 1 såsskål, 12 tallrikar Rörstrand

Utrop: 700 kr