461 - 480 av 560
1...232425...28 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 10 maj 2003

Klubbad för

1 Prydnaspjäs brännförgylld brons skador

2 800 kr

Utrop: 3 500 kr

1 lockurna skador brännförgylld brons med två glasinsatser 1 saknas

2 500 kr

Utrop: 3 500 kr

2 Kinesiska elfenbensskulpturer utställda i Borås konstmuseum 1985 "mittens rike" höjd ca 29cm

21 000 kr

Utrop: 24 000 kr

3 Vitglaserade figuriner Marieberg små skador lagningarh.9-10,5cm skador

Utrop: 7 000 kr

1 Figurin Marieberg lagningar h.15cm slutet på 1700-talet

Utrop: 7 500 kr

1 uppläggningfat 5 tallrikar Rörstrand Ironstone China Lilas 1861

Utrop: 1 100 kr

1 Ytterkruka Rörstrand Herrestad Härad 1890-tal

425 kr

Utrop: 600 kr

1 Keramikvas 60cm hög Gunnar Nylund (d)

Utrop: 10 000 kr

1 Kinesisk Elfenbensskulptur 1700-tal på träsockel ca 27cm

4 000 kr

Utrop: 6 000 kr

1 Elfenbensfigurin på träsockel

3 700 kr

Utrop: 1 700 kr

9 elfenbensfiguriner på träsocklar ca 11-13 cm höga

Utrop: 12 000 kr

1 Par Elfenbenshästar sprickor på en svans

29 000 kr

Utrop: 25 000 kr

1 kelim 124x225

800 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Silkes matta 224x140 cm

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

1 Äkta matta Isfahan 296x200

Utrop: 12 000 kr

1 Äkta matta Täbriz 294x198 cm

Utrop: 9 000 kr

1 Äkta matta Lavar 236x150 cm

5 000 kr

Utrop: 7 000 kr

1 Äkta matta Kechan ull