2 Bojaner med lock Kina
Utrop: 15 000 kr
1 Keramikfat Paradis
Utrop: 900 kr
1 Bordslyster för fem ljus med glasprismor
Utrop: 4 000 kr
1 Tändare Ronson 1 kulspetspenna Dunhill missfärgad
Utrop: 300 kr
UTGÅR
1 Skål Gustavsberg keramik
1 Par ljusstakar fransk empire brännförgylld och patinerad brons skador
6 Ryska spetsglas
Utrop: 1 000 kr
1 Kedja av, 1 slätring 18k 7 gram. Vikt 7g
Utrop: 550 kr
1 Soppterin Louise Adelborg 1 kanna Rörstrand Mårbacka
Utrop: 1 200 kr
! Par vägglampetter med två skärmar. Vikt 12,7g
Utrop: 500 kr
1 Slät ring, 1 ring med färgad sten 18k 12,7 gram. Vikt 12,7g
2 keramikvaser på träsocklar
Utrop: 800 kr
1 Dosa metall
Utrop: 1 100 kr
1 fiskerulle ambassadeur abu 6000 c
Utrop: 600 kr
Lördag 10 maj 2003
Förfallna panter /
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm