281 - 300 av 423
1...141516...22 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 23 november 2002

Klubbad för

1 Tavla olja okänd konstnär "marint motiv" 32x40 cm

900 kr

Utrop: 1 100 kr

1 Oljemålning Bengt Lindström "Loke" 38x46 cm (d)

14 000 kr

Utrop: 18 000 kr

1 Tavla blandteknik 30x43 EWK Ewert Gustav Adolf Karlsson -65 "AB Jordbruk" (d)

Utrop: 1 600 kr

1 Tavla olja Hugo Zuhr 33x46 cm "norrländskt landskap" (d)

Utrop: 3 200 kr

1 Litografi Pierre Olofsson EA XIX/XX (d)

600 kr

Utrop: 600 kr

3 Litografier Kjartan Slettermark i signerad portfölj (d)

Utrop: 8 000 kr

1 Sockerskål med glasinsats samt lock Pehr Zethelius år 1802 (mutter saknas)

10 000 kr

Utrop: 14 000 kr

1 Tavla olja Stig Claesson Slas 60x116 cm "Ett par" (d)

4 400 kr

Utrop: 4 700 kr

1 Tavla olja antik okänd konstnär 67x55 cm "madonna"

6 000 kr

Utrop: 7 500 kr

1 Armbandsur Caran D Ache med läderband (batteri byte krävs)

400 kr

Utrop: 550 kr

1 Tändare Caran D Ache (gas krävs)

1 100 kr

Utrop: 550 kr

1 Vas Orrefors P2801

Utrop: 500 kr

1 Glasskulptur Gunnel Sahlin "frukt" tropiska serien

500 kr

Utrop: 650 kr

4 glaspjäser kosta boda kaktus 4909, Ulrica 48747, Vallien97644, 41435

6 000 kr

Utrop: 850 kr

1 Orientalisk matta Ispahan 315x220 cm minst semiantik

18 000 kr

Utrop: 24 000 kr