Avslutad | Klockor – Lördag 2 mars 2002
OMEGA, Constellation, chronometer, caliber 354, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1953.
CERTINA, Argonaut 280, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, krona saknas, axel defekt, ca 1970, metallänk ej original.
DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk 18K guld, 1930-tal, box.
EXACTUS, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk, längd 149-154 mm, box.
IWC, damur, 18K guld, manuell, safirglas, ca 1960, integrerad länk, ej original, längd 169 mm, box.
ROLEX, Oyster Date Precision, Ref nr. 6694, Serie nr. 541527, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne, 1950-tal.
ROLEX, Oyster, Ref nr. 6480, Serie nr. 339516, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne, 1950-tal.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13350, Serie nr. 52150, herrur, guld / stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, cert, april 2000, box.
Klockor Fleurier
FLEURIER, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, plastband, oanvänd, ca 1970.
Klockor Fleurier
FLEURIER, herrur, 30 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1970.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, manuell, läderband, servad januari 2001, box.
ZENITH, Respirator, herrur, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, originallänk, oanvänd, ca 1970.
ZENITH, AutoSport, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1968.