321 - 340 av 438
1...161718...22 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 12 maj 2001

Klubbad för

IWC, caliber 88, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1950-tal, läderband.

Utrop: 3 500 kr

FICKURSKEDJA, 18K guld, handgjord, svensk, längd 320 mm, vikt 68.0 g, 1985.

5 500 kr

Utrop: 6 500 kr

CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, manuell, plexiglas, läderband, box.

Utrop: 4 200 kr

GRUEN, Precision, Autowind, herrur, stål, automatisk, plexiglas, läderband, sent 1950-tal.

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Constellation, herrur, stål, quartz, safirglas, dag, datum, integrerad länk.

2 250 kr

Utrop: 3 000 kr

CARTIER, Santos, herrur, guld/stål, quartz, safirglas, integrerad länk, 1980-tal, box.

Utrop: 9 900 kr

Klockor Bulova

BULOVA, herrur, 32 mm, US militärklocka, vitmetall, manuell, plexiglas, perlonband, 1940-tal.

Utrop: 900 kr

SPARTUS, intervalltimer, metall, mekanisk.

Utrop: 200 kr

Klockor Ebel

EBEL, herrur, stål, automatisk, plexiglas, läderband.

Utrop: 1 000 kr

REKLAMUR, "Perrier", herrur, vitmetall, quartz, mineralglas, läderband.

Utrop: 200 kr

SEAWATCH, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, världstid, läderband, ca 1970.

Utrop: 600 kr

Klockor Fortis

FORTIS, caliber 1256, herrur, stål, automatisk, plexiglas, 1950-tal, metallänk ej original.

Utrop: 900 kr

R WILLIAMS, Liverpool, fickur, spindelur, silver, defekt boett, gravyr, 1820- tal, kedja silver, nyckel.

600 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Doxa

DOXA, fickur, ankarur, 68 mm, vitmetall, ca 1910.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

"WALLERIUS i Norrköping", fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, 1820-tal.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

FICKUR, ankarur, silver, skadad urtavla, ca 1880.

Utrop: 300 kr

FICKUR, ankarur, savonett, 14K guld, bucklor, ca 1915, kedja 18K guld, längd 255 mm.

Utrop: 2 200 kr

BREITLING, Old Navitimer, Ref nr. A13020, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband.

Utrop: 15 000 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex damur, Oyster Perpetual Date, silverfärgad.

Utrop: 600 kr

BREITLING, Aviastar, Ref nr. A13024, kronograf, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, läderband, cert, november 1997, box.

Utrop: 11 000 kr