Avslutad | Klockor – Lördag 12 maj 2001
LONGINES, Admiral, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, originallänk, cert, december 1992, box.
CERTINA, herrur, caliber 321, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, datum, läderband, ca 1950.
CHRONOGRAPHE Suisse, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, bucklor, läderband, 1950-tal.
CARTIER, Tank Francaise, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, cert, december 1997, box.
TISSOT, Seastar Visodate, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, perlonband, 1960-tal.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, Världsmästarur, Jet Super, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1960, länk ej original.
ANCRE, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, defekt balans, 1940-tal.
BREITLING, Chronomat, herrur, kronograf, stål/doublé, automatisk, safirglas, datum, Rouleauxlänk, cert, februari 1994, box.
OMEGA, Equinoxe, herrur, stål, quartz, mineralglas, analog/digital, integrerad länk, ca 1981.
ZENITH, El Primero, herrur, kronograf, doublé, automatisk, safirglas, datum, metallänk ej original.
LONGINES, La Grande Classique, damur, doublé, quartz, safirglas, originallänk, servad mars 2001.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Riviera, damur, stål/doublé, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, cert, januari 1991. (går ej).
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 69178, Serie nr. 8399545, damur, 18K guld, automatisk, safirglas, defekt visarinställning, Presidentlänk, ca 1985.
OMEGA, De Ville Prestige, Ref nr. 4685.15.02, damur, 18K guld, quartz, safirglas, briljanturtavla, briljantkrans, läderband, cert, september 1995, box.