101 - 120 av 123
1...567 Gå till

Klubbauktion | Klockor – Lördag 2 november

Aktuell budnivå
Bild kommer

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, 49,5 mm, Cal A, Serie nr. 6215, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, monogram, bucklor, ca 1897.

Inga bud

Utrop: 15 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

Klockor Corum

CORUM, Romvlvs, Cal ETA 2892A2, Verk nr. 519477, Serie nr. 596149, Ref nr. 82.703.21 V400, Boett nr. 596 149, herrur, 35 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, gravyr, integrerad originallänk, viklås, cert, oktober 1998.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

Klockor Movado

MOVADO, "Triple Date", Cal 475, Ref nr. 64820, Boett nr. C473912, herrur, 34 mm, doublé (skadad, 40 micron), manuell, plexiglas, dag, datum, månad, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), läderband, ca 1949.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud
Bild kommer

TISSOT, Seastar, "1000 Chronograph", Serie nr. H9J HYM VWW, Ref nr. T120.417.11.051.00, Boett nr. T120417.A, kronograf, herrur, 45,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. T120417.A, ca 2020.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

OMEGA, fickur, 55 mm, savonett, Serie nr. 2520587,Boett nr. 5596295, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, gravyr, monogram, innerlock i 18K guld, ca 1915.

Inga bud

Utrop: 26 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

IWC, fickur, 51,5 mm, savonett, Cal 66 (H5), Serie nr. 711666, Boett nr. 962546, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, visare ej synkroniserade, innerlock i 14K guld, ca 1918.

Inga bud

Utrop: 13 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

OMEGA, fickur, 52 mm, Cal 19 LB.T1, Serie nr. 7152251, Boett nr. 7743756, silver (0,800), ankargång, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, ca 1920.

Inga bud

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

OMEGA, "Jätte-fickur", väggur, 140 mm, Cal 59-8D, Serie nr. 6813268, Boett nr. 8124150, stål, ankargång, 8-dagarsverk, defekt (servicebehov), ca 1930.

Inga bud

Utrop: 2 100 kr

Lägg bud
Bild kommer

TISSOT, Antimagnetique, fickur, 50 mm, savonett, Cal 43 S, Serie nr. 849486, Boett nr. 1037608, 14K guld (Boliden), ankargång, bucklor, ca 1937.

Inga bud

Utrop: 13 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

Klockor Chopard

CHOPARD, L.U.C Pro One GMT - LTD, Chronometer, Cal LUC 4/96, Serie nr. 1324039, Ref nr. 158959-3002, Boett nr. 8659, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, GMT-visning, originallänk, viklås, cert, maj 2009, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 393/1000).

Inga bud

Utrop: 52 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

INTERNATIONAL WATCH, Co, herrur, 36 mm, Cal 88 (Inca), Serie nr. 1301636, Boett nr. 1323715, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, bucklor, läderband, ca 1953.

Inga bud

Utrop: 8 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

ROLEX, Oyster Pepretual (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1002, Serie nr. 884617, Cal 1570, Verk nr. D144457, Boett nr. 1002 (III.68), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla/visare, läderband, tillverkad tredje kvartalet 1968.

Inga bud

Utrop: 25 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

LONGINES, Dolce Vita, Serie nr. 36275865, Ref nr. L5.158.4.94.6, Boett nr. L5.158.4, damur, 16 x 20,4 (25), mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (12 st, 8/8, 2 st. diamanter saknas), originallänk, viklås, cert, augusti 2014, box (skadad), ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

Klockor Movado

MOVADO, Museum, Serie nr. 1754684, Boett nr. 81.A1.838K, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas (repor), läderband, ca 2005.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud
Bild kommer

CARTIER, Panthère, Cal 66, Boett nr. 166921 / 082609, damur, 22 x 22 (30) mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor/nagg), skadad urtavla, originallänk (skadad se förjudpad info, 2-radig), viklås. ca 1990.

Inga bud

Utrop: 15 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

BREITLING, SuperOcean II 44 (1000M/3300FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 2936766. Serie nr. 2936766, Ref nr. A17392D7/BD68, Boett nr. 1216 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, gummiband (se fördjupad info, Diver Pro III), originalspänne, cert, juli 2016, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 14 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Verk nr. 300766, Serie nr. 513505, Boett nr. 99.830.21 / 455 873, herrur, 35 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, ca 1995.

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

CERTINA, DS Action (200m), Cal ETA 2824-2, Serie nr. JBCPJYY4U, Ref nr. C013.407.11.051.00, Boett nr. C013407 A, herrur, 43,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 61303 QTN-MS, ca 2010, serviceetui.

Inga bud

Utrop: 3 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

OMEGA, Genève (T Swiss Made T), Cal 565, Serie nr. 28294685, Ref nr. MD 166.041, Boett nr. 166.041, herrur, 34,5 mm, doublé (skadad, 20 micron), automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1969.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud
Bild kommer

Klockor Rado

RADO, Ceramica Jubilé, Serie nr. 36292784, Boett nr. 204.0320.3, damur, 21 x 26,5 mm, high-tech ceramica, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 03986, ca 1993, box (skadad).

Inga bud

Utrop: 2 100 kr

Lägg bud