1 - 20 av 123
123...7 Gå till

Klubbauktion | Klockor – Lördag 2 november

Aktuell budnivå

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 15200, Serie nr. Y220966, Cal 3135, Verk nr. 3 9596341, Boett nr. 2120, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-DT7/557 B, cert, mars 2003, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 33 000 kr

Lägg bud

CARTIER, Tank Solo, Cal 157, Ref nr. W5200024, Boett nr. 438314YX/3168, unisex, 24,1 x 31 mm, rosa guld/stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, november 2018, box.

Inga bud

Utrop: 29 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Speedmaster, Professional, "Tachymètre", s.k. "Moon Watch", Cal 1861, Verk nr. 77762588, Serie nr. 77762588, PIC nr. 3570.50.00, Boett nr. 145.0022/345.0022, kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1998/849, cert, augusti 2013, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 36 000 kr

Lägg bud

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Genève, Twenty-4, Cal E15, Serie nr. 1651744, Ref nr. 4910/10A-001, Boett nr. 4070777, medium, 25,1 x 26 (30) mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), diamanturtavla (10 st. 8/8), skadad urtavla, briljanter på boetten (36 st. TW/VVS, ca 0,45 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. 751.AA, cert, augusti 1999, servicebox, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 57 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Submariner (1000ft = 300 m), Chronometer, Ref nr. 114060, Serie nr. 93Z03507, Cal 3130, Verk nr. 6S01H376, Boett nr. 2360, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, svart keramisk ring (Cerachrom), Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 97200-U4P/2SZ, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 82 000 kr

Lägg bud

MING, 37.07 Monolith, Cal SW210.M1, Serie nr. 011363, herrur, 38 mm, svart stål (DLC), manuell, safirglas, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert, december 2023, etui, tygpåse. Limiterad men ej numrerad (En av 250).

Inga bud

Utrop: 27 000 kr

Lägg bud

GRAND SEIKO, Heritage Collection, Spring Drive, "55th Anniversary", Cal 9R31A 2, Serie nr. 1364/1500, Ref nr. SBGY009G, Boett nr. 9R31-0AG0, herrur, 40 mm, stål, manuell, safirglas, gångreservsindikator, glasbaksida, läderband, viklås, cert, maj 2024, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1364/1500).

Inga bud

Utrop: 42 000 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 81389572, Serie nr. 81389572, PIC nr. 2254.50.00, Ref nr. SU 368.1640, Boett nr. 168.1640 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås (defekt), Ref nr. 1610/930, cert, augusti 2007, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 18 000 kr

Lägg bud

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust II, Chronometer, Ref nr. 116300, Serie nr. G06242D7, Cal 3136, Verk nr. 458S9170, Boett nr. 2410, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, servicebehov, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72210A-3FV, cert, december 2013, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 63 000 kr

Lägg bud

Klockor Nomos

NOMOS, Glashütte, Tangente, BBQ, Cal Alpha, Verk nr. 10169, Serie nr. 085/100, Ref nr. 101, unisex, 35 mm, stål, manuell, safirglas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2005. Limiterad och numrerad (Nr. 085/100).

Inga bud

Utrop: 6 200 kr

Lägg bud

OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", "Japan Edition", Cal 1152 (ETA 7750) Serie nr. 58113403, PIC nr. 3513.52.00, Ref nr. ST 375.0083, Boett nr. 175.0083, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum (slår om tidigare), originallänk, viklås, Ref nr. 1562/850, cert, maj 2004, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 18 200 kr

Lägg bud

CERTINA, DS-2, Chronolympic, "Tachymetre", Cal 29-0631 (Valjoux 234), Serie nr. 8725650. Ref nr. 8601.800, Boett nr. 8601.800 (HF), kronograf, herrur, 42,5 x 40,5 x (48) mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), originallänk, Ref nr. 6040, viklås, ca 1970.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 24446717, Ref nr. CD 168.005, Boett nr. 168.005 (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1966, metallänk ej original, box.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud

BREITLING, Antares, Cal ETA 2892A2, Serie nr. 1-01280, Ref nr. B10048, herrur, 39 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, Rouleauxlänk (stål), viklås, ca 1992.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud

Klockor Oris

ORIS, "Diver", Cal 654 KIF, Ref nr. 3611/1, herrur, 37 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, gummiband (Tropic Sport), ca 1970, box.

Inga bud

Utrop: 2 100 kr

Lägg bud

LONGINES, Flagship, Heritage, Cal 615 (ETA 2895-2), Serie nr. 45181495, Ref nr. L4.795.4.78.2, Boett nr. L4.795.4, herrur, 38,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, läderband, viklås, cert, januari 2017, box, ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud

OMEGA, Constellation, Serie nr. 50x184x0, Ref nr. DB 396.1080, Boett nr. 396.1070/396.1080 (LL), herrur, 32,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, OBS: urverk ej signerat samt serie nr. i tusch ej bevarat, integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 1448/431, ca 1988.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 33 mm, Cal 89 (Inca), Serie nr. 1585001, Boett nr. 1639631, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1961.

Inga bud

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Series 1, Cal ETA 2824-2, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, utbytta visare (Luminova), integrerad originallänk, viklås, ca 1995, box (skadad), ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 8 200 kr

Lägg bud

SEIKO, Prospex, Diver´s 200 m, Cal 8L35B, Serie nr. 1508/2000, Ref nr. SLA017 J1, Boett nr. 8L35-00N0, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk viklås, gummiband, originalspänne, cert, januari 2018, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1508/2000).

Inga bud

Utrop: 22 000 kr

Lägg bud