341 - 350 av 350
1...161718 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 19 december

Aktuell budnivå
Bild kommer

RING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv varav mittstenen ca 0,50 ct, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 8,4 g, slitna fattningar.

Inga bud

Utrop: 13 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

DIAMANT, briljantslipad 0,21 ct, ca TW/VVS.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, droppslipad 1,87 ct, mått 10,1 x 8,0 x 4,0 mm, litet nagg.

Inga bud

Utrop: 450 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, silver, hematit, Alton, Falköping 1957, längd 20 cm, vikt 30,8 g.

Inga bud

Utrop: 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, silver, Alton, Falköping 1960, längd18,5 cm, vikt 26,2 g.

Inga bud

Utrop: 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

MANSCHETTKNAPPAR, ett par samt en skjortknapp, 18K guld, pärlemor, cabochonslipade safirer, totalvikt 6,4 g, etui.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, ametist ca 1,82 ct, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 16 mm, vikt 3,8 g, ametisten har små repor.

Inga bud

Utrop: 6 300 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 1,39 ct, briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16+ mm, vikt 3,3 g, akvamarinen har små nagg.

Inga bud

Utrop: 6 300 kr

Lägg bud

SYSKONRING, 18K vitguld, äldre briljantslipade diamanter ca 0,32 ct, ca W-Cr/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3,1 g, diamant med nagg.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

Smycken Enstaka örhänge

CARTIER, enstaka örhänge, modell Trinity, 18K trefärgat guld, diameter 24 mm, ref.nr C24637, clips, vikt 7,4 gram.

Inga bud

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud