361 - 380 av 399
1...181920 Gå till
Sortering

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 19 december

Aktuell budnivå

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS-SI, längd 42 cm, vikt 3,9 g, en diamant med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

Smycken Ring

RING, 18K roséguld, åttkantslipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g, stenar med skador.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 1,8 g, en diamant saknas.

Inga bud

Utrop: 2 500 kr

Lägg bud

Smycken Ring

CAROLINE KREUGER, ring, 18K guld, fjäril, stl 16 mm, vikt 3,5 g.

Inga bud

Utrop: 3 600 kr

Lägg bud

Smycken Ring

CAROLINE, KREUGER, ring, 18K vitguld, fjäril, stl 16,25 mm, vikt 3,2 g.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

Smycken Collier

COLLIER, 18K guld, odlad pärla ca 9,7 mm, längd 44 cm, vikt 1,7 g.

Inga bud

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud

Smycken Ring

RING, 18K guld, kuddslipad citrin ca 5,00 ct, stl 17,5 mm, vikt 2,5 g.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld, topas, vikt 0,8 g, nagg på topasen.

Inga bud

Utrop: 800 kr

Lägg bud

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld, kuddslipad safir ca 0,70 ct, vikt 0,6 g.

Inga bud

Utrop: 1 000 kr

Lägg bud

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct ca TW/VS, stift, vikt 1,2 gram.

750 kr

Utrop: 800 kr

Lägg bud

Smycken Ring

RING, 18K guld, granater ca 0,44 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, stl 17 mm, vikt 1,8 g.

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct ca W/VS, stift, vikt 0,6 gram.

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, huggie, vikt 1,3 gram.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K roséguld, morganit ca 0,70 ct, briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca 12 x 6 mm, vikt 0,8 g.

Inga bud

Utrop: 3 600 kr

Lägg bud

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, prinesslipad, 0,47 ct, TW/VVS, minimalt nagg på kuletten.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, längd 50 cm, lås i silver, vikt 30,1 g, knutet, pärla saknas på låset.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5 - 7 mm, längd 45 cm, lås i silver, vikt 26,8 g, knutet.

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, barocka, lås i vitmetall, längd 42 cm, vikt 35,7 g.

Inga bud

Utrop: 300 kr

Lägg bud

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta, briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, längd 45 cm, vikt 1,4 g.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

Smycken Collier

COLLIER, sterlingsilver, stel, delvis öppen, hamrad yta, Ateljé Waldemar, Skara 1986, mått 13 x 11 cm, signerad, vikt 33,6 g.

Inga bud

Utrop: 600 kr

Lägg bud

Om auktionen