81 - 100 av 347
1...456...18 Gå till

Klubbauktion | Julklapps – Lördag 14 december

Aktuell budnivå

OLE LYNGGAARD, armband, My little world, 18K guld, längd 20 cm, vikt 9,5 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 11 600 kr

Lägg bud

RING, platina, rund orange-röd spinel 3,51 ct, stl 16,75 mm, vikt 16,9 g, GIA certifikat.

Inga bud

Utrop: 23 000 kr

Lägg bud

RING, 14K vitguld, ovalslipad ametist, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-TCr/SI, stl 18 mm, vikt 14,4 g, diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 7,00 ct, 106 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 7,1 g, smaragd med nagg, skador och inneslutningar som når ytan.

Inga bud

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud

RING, 18K guld/vitguld, ametist, vita safirer, Engelbert, Stockholm 1961, stl 18 mm, vikt 8,3 g, ametisten något lös och har slitna fasettkanter.

Inga bud

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, ring, Blooming, 18K guld, blush månsten, 26 briljantslipade diamanter 0,10 ctv, TW/VS, stl 17 mm, vikt 3 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 14 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

OLE LYNGGAARD, hänge, Blooming,18K guld, grå och blush månsten, 41 briljantslipade diamanter 0,19 ctv, TW/VS, höjd 11 mm, vikt 1,8 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 10 600 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, ekollon/ekblad, 18K guld, vikt 3 g, påse.

5 100 kr

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus pavé, 18K roséguld, 91 briljantslipade diamanter 0,59 ctv, TW/VS, stl 54 (17 mm), vikt 9,4 g, originaletui.

28 500 kr

Utrop: 31 000 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, gula behandlade safirer 1,69 ctv, längd 17 cm, vikt 9,1 g.

Inga bud

Utrop: 15 400 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, kors, ankarlänk, briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 47,5 cm, vikt 3,7 g.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

C.G. HALLBERG, skål med glasinsatts, silver, jugend, Stockholm 1912, diameter 23 cm, höjd 24 cm, silvervikt 790 g, nagg på glasinsattsen.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, silver, delvis förgylld, rosenslipade samt åttkantslipade diamanter, mått hänge 6 x 3,5 cm, längd kedja 40 cm, vikt 11,9 g.

Inga bud

Utrop: 5 700 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, droppformade cabochonslipade peridoter, briljantslipade diamanter ca 2,75 ctv, ca TW/VS, clips, längd 45 mm, vikt 34,5 g.

Inga bud

Utrop: 37 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Inga bud

Utrop: 7 700 kr

Lägg bud

ARMBAND, 18K roséguld, evighetssymbol, 25 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca W-Cr/VVS-VS, längd 16/18 cm, vikt 3,3 g.

Inga bud

Utrop: 9 600 kr

Lägg bud

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, diameter 25 mm, vikt 5,5 g.

Inga bud

Utrop: 11 200 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/VS, stift, vikt 1,3 g.

Inga bud

Utrop: 3 700 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,67 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 2,4 g.

Inga bud

Utrop: 11 400 kr

Lägg bud

Ädelstenar Granater

DEMANTOID, kuddslipad, 2,13 ct, 6,8x6,8x5,4 mm, små nagg.

Inga bud

Utrop: 148 000 kr

Lägg bud