Avslutad | Allmänna – Tisdag 12 november
Glas Ljushållare
LJUSHÅLLARE, Cést Bon, kristallglas, persikofärgad/grön, höjd 4,5 cm, vikt 149 g, kartong.
Glas Ljushållare
Belysning Bordslampor
BORDSLAMPA, glas, Au Maison, grå, höjd 19 cm, designad i Danmark, kartong, AAA x 3 batterier ingår ej.
HÄNGE, 18K guld, odlad sötvattenspärla, cubic zirconia, höjd inklusive ögla 15,0 mm, vikt 0,3 g.
CARL EDMOND, Granit, Boett nr. IB0417 5BG, herrur, 34 x 34 (49) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, ca 2023, etui, ytterkartong.
ARMRING, sterlingsilver, Zephyr, Paula Pantolin, öppningsbar, mått 50 x 60 mm, vikt 36,8 g, mindre slitage.
Klockor Swatch
SWATCH, POP, Special, Feathers, designad av Rudolph Mosshammer, Ref nr. PMZ105PACK, damur, plast, 32 mm, quartz (går ej), plexiglas, ytterboett (52 mm) i plast med fjädrar, tygband, originalspänne, ca 1997, väska. Limiterad och numrerad (Nr. 04474/20000).
Klockor Swatch
SWATCH, Olympic Legends, Ref nr. BOX3PACK, 9 st. armbandsur, 1 st. fickur, designade av olympiska atleter, 9 st. quartz (går ej), 1 st. automatisk, plast, originalband, originalspännen, ca 1996, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad. ( Nr. 12754/20000).
Klockor Swatch
SWATCH, Olympic Specials, Honour And Glory, Ref nr. BOX2PACK, 9 st. armbandsur med antika grekiska motiv, plast, 8 st. quartz (går ej), 1 st. automatisk, originalband, originalspännen, cert, ca 1995, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad ( Nr. 16194/30000).
HÄNGE/KEDJA, silver, motiv med fåglar och segelbåtar, längd kedja 50 cm, venezia, hängets mått 56 x 33 mm, vikt 21,8, repor.
MORRIS, Paul II, Ref nr. M1201, herrur, 42,5 mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, datum, läderband, originalspänne, ca 2021, box.
Klockor Gant
GANT, Rutherford, Serie nr. 02000083, Ref nr. G169002, Boett nr. G1690, damur, 35 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2022, box, ytterkartong.
ENGELBERT, örhängen, silver, bergkristall, Stigbert, Stockholm 1947, skruvmekanism, höjd 11 mm, vikt 7,2 g.