21 - 40 av 107
123...6 Gå till

Klubbauktion | Smyckekvaliten – Lördag 30 november

Aktuell budnivå

CARTIER, armring, Juste un Clou, 18K roséguld, briljantslipade diamanter 2,26 ctv, serienr. KPD169, stl 17, vikt 30,0 g, gravyr, originaletui och ytterkartong.

Inga bud

Utrop: 280 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant 3,15 ct, Cr(J)/VS2, GIA certifikat 2186201836, 16 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 15 mm, vikt 3,2 g.

Inga bud

Utrop: 200 000 kr

Lägg bud

BVLGARI, hänge med kedja, Parentesi, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,65 ctv, ca TW/VS, längd 38 - 45 cm, vikt 12,2 g, påse och originaletui.

Inga bud

Utrop: 30 000 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, ring, Fusion, 2 delar, 18K vitguld, briljantslipade diamanter, Nina Koppel, stl 54, vikt 9,2 g, originaletui.

25 000 kr

Utrop: 28 000 kr

Lägg bud

CHAUMET, ring, 18K guld, serienr. 309079, stl 52, vikt 12,1 g.

Inga bud

Utrop: 9 900 kr

Lägg bud

CHAUMET, örhängen, 18K guld, serienr. 600789, höjd 17 mm, vikt 9,6 g, stift och clips, stiften går att skruva lös.

Inga bud

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud

MAUBOUSSIN, ring, Transparance, 18K guld, bergkristall, briljantslipad diamant, serienr. C0602, stl 16,5 mm, vikt 24,1 g.

Inga bud

Utrop: 17 000 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K guld, Frankrike, 1900-talets senare hälft, stl 12,5x11,5 cm, vikt 68,5 g.

Inga bud

Utrop: 39 000 kr

Lägg bud

ARMBAND, 18K guld, Frankrike 1950-tal, längd 18 cm, vikt 35,1 g.

Inga bud

Utrop: 22 000 kr

Lägg bud

CARMOSÉRING, 18K guld, kuddslipad rubin 2,41 ct, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VS, Frankrike 1900-talets senare hälft, stl 16,5 mm, vikt 5,6 g, rubinen har nagg och inneslutning som når ytan, enstaka diamanter har nagg.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

Lägg bud

BROSCH, insekt, 14K guld/silver, diamanter, safirer, rubiner, rött glas, antik, mått 39x46 mm, vikt 17,7 g, senare nål i 18K guld, lagningar, två stenar saknas, flera stenar med skador och nagg.

Inga bud

Utrop: 13 600 kr

Lägg bud

RING, platina, gammal- och åttkantslipade diamanter ca 0,73 ctv, Art Deco, Frankrike 1930-tal, stl 17,25 mm, vikt 4,3 g, enstaka diamanter har nagg.

Inga bud

Utrop: 17 000 kr

Lägg bud

BROSCH, platina/14K guld, 3 gammalslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca W-TCr/VS-SI, gammal - och rosenslipade diamanter, tidigt 1900-tal, längd 91 mm, vikt 9,6 g.

Inga bud

Utrop: 14 000 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, platina, droppslipad akvamarin, franskslipad diamant, 2 rosenslipade diamanter, K. Anderson & C.G. Hallberg, Stockholm 1935 höjd på hänget 3,5 cm, längd på kedjan 44 cm, vikt 6,3 g, akvamarinen har nagg, rosenslipade diamanterna med skador.

Inga bud

Utrop: 8 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin 39,68 ct, Frankrike 1900-talets senare hälft, stl 18,5 mm, vikt 20,1 g, akvamarinen har små nagg.

13 000 kr

Utrop: 15 000 kr

Lägg bud

POMELLATO, collier, Narciso, 18K guld, citrin, längd 42 cm, vikt 82,9 g.

Inga bud

Utrop: 68 000 kr

Lägg bud

HERMÈS, manschettknappar, Horsebit, 18K guld, serienr. 24473, vikt 20,1 g.

Inga bud

Utrop: 20 000 kr

Lägg bud

GUCCI, collier, Horsebit, 18K guld, granater och rökkvartser, höjd 70 mm, längd 47 cm, vikt 37,9 g.

Inga bud

Utrop: 25 000 kr

Lägg bud

ARMBAND, Horsebit, 18K guld, Italien 1900-talets mitt, bredd 30 mm, längd 22,5 cm, vikt 50,2 g, säkerhetskedja, små bucklor.

Inga bud

Utrop: 32 000 kr

Lägg bud

CARTIER, Juste un Clou armband, liten modell, 18K roséguld, serienr. JQG687, stl 16, vikt 9,2 g, smyckespåse.

30 000 kr

Utrop: 28 000 kr

Lägg bud