Avslutad | Allmänna – Tisdag 29 oktober
HALSKEDJA, sterlingsilver, längd 60 cm, med förlängning/armband, längd 21 cm, vikt 75,6 g.
SMYCKESET, collier, 3 st, vitmetall, tigeröga, aventurin, agat, rubin, grön paste, längd 65/65, vikt 119,9 g, stenar med skador, bucklor, en kedja av, stenar sitter snett i sina fattningar.
HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, syntetiska stjärnsafirer, kedjans längd 45 cm, hängets höjd 55 mm, vikt16,7 g, limmrester.
KALEVALA, hänge, silver, Finland, höjd 84 mm, vikt ca 27,7 g, monterat på kedja i tenn.
Accessoarer Pennor
MONTBLANC, reservoarpenna, resin, stift 14K, VI1027407, längd 14 cm, ej funktionstestad.
COLLIER, sterlingsilver, bergskristall, Finnfeelings, Karl Laine, längd 41 cm, höjd hänge 42 mm, vikt 24,1 g.
RING, sterlingsilver, bergkristall, Finnfeelings, Karl Laine, justerbar storlek, vikt 4,9 g.
RING, silver, grön sten, justerbar storlek, signerad Jacob Hull, Danmark, vikt 15, 9 g.
ÖRHÄNGEN, silver, markasiter, höjd 29 mm, vikt 4,3 g, skruvmekanism, en markasit trasig.
PANDORA, sterlingsilver, cubic zirkon, 4 berlocker, längd 18 cm, vikt 21,3 g, ask (ej original).