181 - 200 av 555
1...91011...28 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 29 oktober

Klubbad för

ARMRING, mässing, emalj, guldpläterad, diameter 6 cm, vikt 37,9 g, ask, slitage.

Utrop: 300 kr

RING, sterlingsilver, emalj, Hedbergs Guld- & boettverkstad, Stockholm 1960, stl 16 mm, vikt 3,6.

Utrop: 200 kr

THOMAS SAABO, örringar, sterlingsilver cubic zirkoner, höjd 16 mm, vikt 4,4 g, ask.

325 kr

Utrop: 225 kr

ARMBAND, silver, Asa-Silver Tage Linde, Falkenberg 1953, längd 19 cm, vikt 22,5 g, trasig säkerhetskedja.

Utrop: 350 kr

RING, sterlingsilver, moissanite ca 1,00 ctv, öppen justerbar skena, vikt 3,8 g.

Utrop: 500 kr

ARMRING, förgyllt stål, cubic zirconia, öppen, justerbar.

Utrop: 125 kr

ARMRING, vitmetall, månsten, öppen, justerbar, vikt 7,4 g.

Utrop: 125 kr

ARMBAND, glasstenar, cubic zirkoner, detaljer i sterlingsilver, elastiskt.

Utrop: 125 kr

Medaljer Minnen

MINIATYR, guld, För berömliga gärningar, från Oscar IIs regeringstid, diameter 13 mm, vikt 2,1 g, saknar ögla och band.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, kullänk, sol, längd kedja 45 cm, hängets höjd 34 mm, vikt 11,3 g.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fjädrar, höjd 46 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, silver, bismarck, höjd ca 16 mm, vikt 2,5 g.

325 kr

Utrop: 200 kr

RING, sterlingsilver, bredd 8 mm, stl 17,75 mm vikt 6,7 g, slitage.

175 kr

Utrop: 225 kr

SMYCKESET, halskedja, armband, fantasilänk, Balestra, Italien, längd halskedja 45 cm, längd armband 18 cm, vikt 9,1 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

Smycken Lås

LÅS, silver, markasiter, 2 rader, mått 18 x 9 mm, vikt 1,0 g.

Utrop: 200 kr

BROSCH, sterlingsilver, rosett, mått 12 x 20 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 200 kr

COLLIER, sterlingsilver, kulor, längd 41 cm, vikt 4,7 g.

Utrop: 225 kr

ARMRING, vitmetall, gaffelkonst, mått 60 x 65 mm, vikt 39,9 g.

Utrop: 200 kr

HALSKEDJA, sterlingsilver, pansar, längd 50 cm, vikt 22,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, öppningsbart hänge, venezia, kedjans längd 45 cm, hängets höjd 39 mm, vikt 12,6 g, slitage.

225 kr

Utrop: 275 kr