Avslutad | Allmänna – Tisdag 29 oktober
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenpärla (9 mm), cubic zirconia, höjd 23 mm, längd 39-44 cm, vikt 2,9 g.
RING, 14K vitguld, åttkantslipade diamanter 0,21 ctv enligt gravyr, storlek 16,25 mm, vikt 2,1 g, några diamanter med ytskador.
HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, peridoter, odlade sötvattenpärlor, höjd 32 mm, vikt 4,6 g.
ARMRING, sterlingsilver, bergkristall, Kultasepät Salovaara, Åbo 1971, diameter 6 cm, vikt 17,7 g, skev.
DUNHILL, Manschettknappar, vitmetall, diameter 17 mm, vikt 10,7 g, etui, ytterkartong.
HÄNGE, sterlingsilver, hjärta, mått 21,0 x 21,0 mm, vikt 3,5 g, hål nedtill och upptill invid ögla.