301 - 320 av 555
1...151617...28 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 29 oktober

Klubbad för

P. SARPANEVA, brons, längd 67 cm, justerbart, höjd 67 mm, vikt 32,9 g.

Utrop: 250 kr

ARMBAND, sodalit, bredd 8 mm, justerbar.

100 kr

Utrop: 125 kr

SMYCKESET, collier, örhängen, sterlingsilver, hjärtan delvis matterade, längd 42-45 cm, stift, vikt 12,2 g.

Utrop: 225 kr

ARMRING, gulmetall, lapis lazuli, malakit, karneol, bredd 36 mm, öppen, justerbar, vikt 46,0 g.

Utrop: 550 kr

ARMRING, förgyllt stål, labradoriter, bredd 16 mm, öppen, justerbar, vikt 31,4 g.

Utrop: 550 kr

ARMBAND, silver, pärlemor, detaljer i tvinnad gulmetall, längd 18 cm, vikt 20,6 g slitage.

Utrop: 450 kr

ARMBAND, silver, blommor, längd 19 cm, vikt 15,8 g.

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, blommor, Ge-Kå, Stockholm 1948, mått 65 x 42 mm, vikt 10,9 g.

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, blomma, höjd 46 cm, Pinco Förening U P A, Stockholm 1951, vikt 6,6 g, slitage.

Utrop: 225 kr

BROSCH, silver, grön glassten, Raag & Pärno Nord Bijouteriverken,Torshälla 1955, mått 24 x 46 mm, vikt 4,2 g, slitage.

Utrop: 200 kr

RING, silver, kalcedon, stl 16 mm, Ge-Kå, Stockholm, vikt 4,9 g, slitage.

Utrop: 225 kr

HÄNGE, silver, förgyllt, citrin, pärlemor, höjd 23 mm, vikt 1,9 g, förgyllning bortnött.

175 kr

Utrop: 200 kr

STIGBERT, örhängen, sterlingsilver, bergkristall, höjd 9 mm, vikt 3,6 g, slitage.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, markasiter, rosett, mått 26 x 37 mm, vikt 6,8, en markasit saknas.

Utrop: 225 kr

BROSCH, silver, markasiter, mått 23x31 mm, vikt 4,3 g.

175 kr

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, silver, paste, Finland, höjd 30 mm, vikt 2,8 g, nagg.

150 kr

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, silver, paste, skruvmekanism, höjd 29 mm, vikt 6,0 g, nagg.

375 kr

Utrop: 225 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, paste, kedjans längd 54 cm, hängets höjd 52 mm, vikt 11,6 g, slitage, stenar saknas.

300 kr

Utrop: 275 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, blommor, clips, vikt 7,7 g.

Utrop: 175 kr

Speglar Mindre speglar

VÄGGSPEGEL, mässing, spegelglas, höjd 44 cm, bredd 27 cm, skador, slitage.

150 kr

Utrop: 200 kr