Avslutad | Allmänna – Tisdag 29 oktober
Accessoarer Pennor
CROSS, 3 st, gulmetall, kulspets, stift, gravyr VOLVO, längd 13,5 cm, bruksslitage.
HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, syntetisk opal, höjd 14 mm, längd 44 cm, vikt 1,3 g.
PÄRLCOLLIER, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor, längd 46 cm, knutet, vikt 19,6 g.
COLLIER, vitmetall, turkos, snäckskal, längd 69 cm, vikt 72,2 g, i behov av omträdning.
HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, pärlemor emalj, längd 43 cm, höjd 70 mm, vikt 32,0 g.
PANDORA, armband, 2 st berlocker, sterlingsilver, cubic zirkoner, längd 18 cm, vikt 20,7 g, en berlock ej original.
HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, förgyllt, längd 40-50 cm, hängets höjd 15 mm, vikt 3,7 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, döskallar, markasiter, turkos paste, stift, vikt 6,7 g, snurrebussar ej i silver.