Avslutad | Allmänna – Tisdag 29 oktober
HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, sol, Taiga Koru Oy, längd kedja 70 cm, höjd 30 mm, vikt 9,3 g.
HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, vitmetall, bergkristall, kedjans längd 46 cm, hängets höjd 45 mm, totalvikt 10,1 g, nagg och slitage.
HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, delvis förgyllt, pärlemor, längd 42 cm, höjd 28 mm, vikt 8,0 g.
HÄNGE/KEDJA, silver, hänge med hjärta, kedjans längd 37 cm, hängets höjd 17 mm, vikt 3,8 g.
SWAROVSKI, collier, gulmetall, vita Swarovski-kristaller, hjärta, längd 42 cm, höjd 12 mm, vikt 19 g.
EMMA ISRAELSSON, ring, "PRINCESS RING" sterlingsilver, cubic zirconia, stl 18,75 mm, vikt 9,70 g, etui.
EMMA ISRAELSSON, ring, "DEW RING" sterlingsilver, cubic zirconia, stl 19 mm, vikt 6,90 g, etui.
PANDORA, armband, "Moments Asymmetric Star", sterlingsilver, cubic zirkonia, längd 18,5 cm, vikt 15,2 g, etui.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW/VS-SI, stift, snurrebussar delvis i gummi stämplade Alton, vikt 1,4 g, den ena diamanten har litet nagg på rondist och kulett.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct enligt gravyr, ca TW/VS, extra fasetter mellan rondist och paviljong, storlek 15,75 mm, vikt 2,6 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirconia, ananas, höjd 14 mm, längd 44 cm, vikt 1,4 g.
SMYCKESET, collier (38-42 cm), armband (18-21 cm), rostfritt stål, totalvikt 3,7 g.