Avslutad | Allmänna – Tisdag 29 oktober
BROSCH, silver, paste, längd 53 mm, nåldel i metall, totalvikt 4,8 g, missfärgningar.
MINIATYRER, Tjeckiens regalier, förgyllt sterlingsilver, emalj, längd spira 66 mm, höjd äpple 19 mm, höjd krona 16 mm, totalvikt 12,8 g, originalask, kronans topp sned, slitage.
PÄRLCOLLIER, odlade färgade sötvattenspärlor, ca 5-8 mm, knutet, längd ca 160 cm, vikt 101,1 g.
ARMBAND, 18K guld, bismarcklänk med 2 st ringar med kubik zirkoner, längd 17 cm, vikt 14,1 g.
ARMBAND, gulmetall, grön onyx, svart emalj, justerbar längd upp till 22 cm, vikt 6,7 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirconia, höjd 29 mm, längd 40-45 cm, vikt 3,3 g.