301 - 320 av 569
1...151617...29 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 3 september

Klubbad för

ARMRING, gulmetall, emalj, strass, bredd 8 mm, inre diameter 60 x 52 mm, öppningsbar.

200 kr

Utrop: 225 kr

BROSCH, gulmetall, emalj, strass, höjd 45 mm.

Utrop: 125 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, baguetteslipad, 2,15 ct, 7,8 x 5,1 mm.

325 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, häxor, bredd 23 mm, vikt 3,6 g, krokar.

Utrop: 250 kr

RING, kirurgiskt stål, cubic zirkoner, bredd 10 mm, stl 16,75 mm, vikt 2,9 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, syntetisk kalcedon, bredd 7 mm, vikt 1,0 g, stift.

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, abalone, bredd 8 mm, vikt 0,7 g, stift.

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, sodalit ca 4,75 mm, stift, vikt 0,6 g.

Utrop: 200 kr

300 kr

Utrop: 250 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4739678, Boett nr. 5529739, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, fickurskedja i metall.

1 200 kr

Utrop: 500 kr

Smycken Pärlhänge

HÄNGE, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, strass, hund 30 x 20 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 175 kr

Klockor Bordsur

BORDSUR, 133 x 150 x 95 mm, vitmetall, mekanisk, speldosa, skadad urtavla, defekt ca 1910.

175 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Bordsur

UWESTRA, bordsur, 70 x 37 x 110 mm, gulmetall/glas, 8 dagars.

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, våg, sterlingsilver, emalj, bredd 8 mm, vikt 0,4 g, stift.

100 kr

Utrop: 125 kr

ARMBAND, fasetterad ocean jaspis, bredd 20 mm, elastiskt.

175 kr

Utrop: 200 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2319094, Boett nr. 3065656/755, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1919, fickurskedja i metall.

1 300 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Junghans

JUNGHANS, herrur, 36 mm, Boett nr. 1019035, vitmetall, quartz (går ej), plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1975, metallänk ej original.

150 kr

Utrop: 175 kr

L.U.C, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 71895, silver (800), ankargång, skadat glas, defekt, saknar krona, bucklor, ca 1920.

150 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Movado

MOVADO, fickur, 52 mm, Boett nr. 896408/25559, silver (800), ankargång, glas saknas, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.

200 kr

Utrop: 175 kr

CITY, GT, Boett nr. 286047, herrur, 33 mm, vitmetall, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla/visare, ca 1970.

250 kr

Utrop: 175 kr