Avslutad | Allmänna – Tisdag 3 september
Klubbad för
ARMBAND, sterlingsilver, turkosa syntetiska stenar, längd 19 cm, vikt 7,1 g, bucklor.
HÄNGE, silver, bergkristall, Kultasepät Salovaara, Åbo, mått 40 x 27 mm, vikt 10,6 g, nagg.
HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, silver, aventurin, Finland, hängets höjd 36 mm, längd 43 cm, vikt 18,6 g.