281 - 300 av 569
1...141516...29 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 3 september

Klubbad för

RING, sterlingsilver, cubic zirkon, stl 19 mm, vikt 1,5 g, nagg.

150 kr

Utrop: 175 kr

ARMBAND, silver, bismarck, Köping 1971, längd 19 cm, vikt 35,2 g.

Utrop: 400 kr

BROSCH, tenn, nåldel i gulmetall, mått 50 x 38 mm, vikt 15,5 g.

Utrop: 175 kr

BROSCH, tenn, nåldel i gulmetall, handarbete, rund, diameter 50 mm, vikt 20,2 g.

Utrop: 175 kr

ARMBAND, sterlingsilver, turkosa syntetiska stenar, längd 19 cm, vikt 7,1 g, bucklor.

Utrop: 200 kr

ARMBAND, silver, G. Dahlgren & Co, Malmö 1982, längd,18 cm, vikt 21,6 g.

Utrop: 325 kr

HÄNGE/KEDJA, brons, hängets mått 44 x 43 mm, kedjans längd 72 cm, vikt 28,8 g.

Utrop: 375 kr

HÄNGE, tenn, gult glas, höjd 31 mm, vikt 14,6 g.

Utrop: 175 kr

RING, silver, rökkvarts, Köping 1970, Bengt Hallberg, stl 16,75 mm, vikt 5,7 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGE, silver, ljusblå glassten, höjd 34 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 175 kr

HÄNGE, silver, bergkristall, Kultasepät Salovaara, Åbo, höjd 30 mm, vikt 6,3 g.

300 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGE, silver, bergkristall, Kultasepät Salovaara, Åbo, mått 40 x 27 mm, vikt 10,6 g, nagg.

350 kr

Utrop: 250 kr

VICTOR JANSON, collier, stelt, silver, Lindesberg 1975,16 x 11 cm, vikt 13,5 g.

Utrop: 250 kr

COLLIER, sterlingsilver, tvinnade detaljer, längd 82 cm, vikt 14,6 g.

Utrop: 250 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, silver, aventurin, Finland, hängets höjd 36 mm, längd 43 cm, vikt 18,6 g.

800 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, gulmetall, ca 10 x förstoring, 30,0 x 21,0 mm, plastetui.

250 kr

Utrop: 300 kr

RING, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkon, bredd 3 mm, stl 17,0 mm, vikt 1,3 g.

Utrop: 200 kr

PRYDNADSFÖREMÅL/FINGERBORG, 2 st, vitmetall, bärnsten höjd 25-31 mm, vikt 38,3 g.

100 kr

Utrop: 125 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, höjd 32 mm, vikt 1,3 g, krokar.

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, opaler, höjd 19 mm, vikt 5,1 g, krokar.

Utrop: 500 kr