Avslutad | Allmänna – Tisdag 18 juni
COLLIER, förgyllt sterlingsilver, ametister, hängets höjd 26 mm, längd 41-45 cm, vikt 6,8 g.
Glas Bruksglas
ORREFORS, martini/champagneglas, 4 st, Nobel, Gunnar Cyrén, bredd 108 mm, höjd 117 mm.
PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenpärlor, vita topaser, höjd 13 mm, vikt 3,2 g, stift.
KARL LAINE, hänge/kedja, sterling silver, bergskristall, hängets mått 22 x 15 mm, modifierad venezialänk medföljer, längd 38 cm, totalvikt 6,3 g.
ÖRHÄNGEN, clips, förgyllt silver, krysopras, markasiter, mått 20 x 18 mm, vikt 6,5 g, slitage.
ÖRHÄNGEN, roséförgyllt sterlingsilver, rosenkvarts, topas, ametist, höjd 20 mm, vikt 2,1 g, stift.
KARL LAINE, örhängen, clips, sterlingsilver, bergskristall, höjd 24 mm, vikt 3,9 g.
HÄNGE MED KEDJA, hjärta med nyckehål, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 25 mm, längd 40-44 cm, vikt 4,5 g.
RING, sterlingsilver, ametist, syntetisk rubin, cubic zirkoner, mittstenens mått 13 x 10,9 mm, stl 16,75 mm, vikt 8,0 g.