Avslutad | Allmänna – Tisdag 18 juni
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1889, Oscar II, kvalité ca 01, diameter 23 mm, vikt 9,0 g, har möjligen varit hängd.
MANSCHETTKNAPPAR, silver, urverk, Junk collection, Mandelstam, diameter 24 mm, vikt 22,1 g, ask.
LJUSSTAKAR, ett par, silver, nyrokokostil, höjd 15 cm, svenska importstämplar, fylld botten, totalvikt 780,8 g, en botten har släppt något, gravyr.
OLE LYNGGAARD, collier, färgade stenkulor, dobbar, ej lås, längd 45 cm, ej märkt Lynggaard.
COLLIER, odlade färgade sötvattenspärlor, agat, onyx, glas, längd ca 116 cm, vikt 28,4 g, skador och nagg.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 60 mm, längd 40-45 cm, vikt 2,8 g.
CALVIN KLEIN, örhängen, oxiderat stål, cubic zirkoner, höjd 41 mm, totalvikt 5,2 g, stift, plastfodral, ca 2024.
SWAROVSKI, örhängen, rhodiumpläterade, Swarovski-kristaller, höjd 38 mm, originalförpackning (etui), ca 2024.