281 - 300 av 635
1...141516...32 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 18 juni

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, silver, ametister, höjd 21 mm, vikt 3,5 g, skruvmekanism.

150 kr

Utrop: 175 kr

COLLIER, förgyllt silver, granater, längd 50 cm, vikt 15,1 g

425 kr

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, svarta stenar, stl 17 mm, vikt 5,4 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

RING, sterlingsilver, ametist, blandade färgstenar, stl 18,75 mm, vikt 5,9 g, skada, svaga fattningar.

Utrop: 375 kr

2 BROSCHER, gulmetall, marmor, bredd 59 mm respektive 21 mm, totalvikt 18,6 g.

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, citrin, cubic zirkoner, höjd 30 mm, vikt 5,4 g, stift.

Utrop: 700 kr

HÄNGE, sterlingsilver, citrin, cubic zirkoner, höjd 17 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 350 kr

COLLIER, sterlingsilver, safirer, cubic zirkoner, hängets mått 73 x 68 mm, längd 43-46 cm, vikt 11,7 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

BROSCH, vitmetall, strass, mått 41 x 30 mm, vikt 9,6 g.

Utrop: 150 kr

HÄNGE, lila agat, vitmetall, höjd 43 mm, vikt 9,2 g.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, trä, vitmetall, höjd 9 mm, vikt 0,5 g, stift.

Utrop: 100 kr

HÄNGE MED KEDJA, palmträd, sterlingsilver, delvis förgyllt, cubic zirkoner, höjd 14 mm, längd 44 cm, vikt 1,3 g.

Utrop: 250 kr

RING, sterlingsilver, delvis förgyllt, cubic zirkoner, bredd 5 mm, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 475 kr

ARMBAND, rostfritt stål, längd 17-22 cm, vikt 2,0 g.

Utrop: 125 kr

HÄNGE MED KEDJA, roséförgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 19 mm, längd 42 cm, vikt 2,3 g.

Utrop: 450 kr

ÖRRINGAR, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 12 mm, vikt 1,7 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

BROSCH, vit metall, onyx, mått 9 x 7,6 cm, vikt 35,4 g, en sten saknas.

175 kr

Utrop: 175 kr

SMYCKESET, collier, armband, vit metall, svarta glasstenar, paste, längd 39 cm och 21 cm, vikt 43,5 g, nagg och missfärgningar.

175 kr

Utrop: 200 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 2 Kronor, 1910, Gustaf V, kvalité ca 1, diameter 31 mm, vikt 14,9 g, förskjutet myntmästarmärke.

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, malakit, granat, odlade sötvattenpärlor, höjd 40 mm, vikt 6,2 g, stift.

Utrop: 800 kr