Avslutad | Allmänna – Tisdag 18 juni
RING, sterlingsilver, ametist, blandade färgstenar, stl 18,75 mm, vikt 5,9 g, skada, svaga fattningar.
COLLIER, sterlingsilver, safirer, cubic zirkoner, hängets mått 73 x 68 mm, längd 43-46 cm, vikt 11,7 g.
HÄNGE MED KEDJA, palmträd, sterlingsilver, delvis förgyllt, cubic zirkoner, höjd 14 mm, längd 44 cm, vikt 1,3 g.
RING, sterlingsilver, delvis förgyllt, cubic zirkoner, bredd 5 mm, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g.
HÄNGE MED KEDJA, roséförgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 19 mm, längd 42 cm, vikt 2,3 g.
SMYCKESET, collier, armband, vit metall, svarta glasstenar, paste, längd 39 cm och 21 cm, vikt 43,5 g, nagg och missfärgningar.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 2 Kronor, 1910, Gustaf V, kvalité ca 1, diameter 31 mm, vikt 14,9 g, förskjutet myntmästarmärke.