361 - 380 av 558
1...181920...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj

Klubbad för

HÄNGE, Kors, 14K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/SI-P, höjd 30 mm, vikt 1,7 g.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

SOPHIE BY SOPHIE, ring, Red Heart Ring, förgyllt sterlingsilver, emalj, stl 18,5 mm, vikt 7,4 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

SOPHIE BY SOPHIE, ring, Enamel Thin Ring, förgyllt sterlingsilver, emalj, stl 18,5 mm, vikt 1,9 g.

225 kr

Utrop: 200 kr

SOPHIE BY SOPHIE, örhängen, förgyllt sterlingsilver, emalj, vikt 5,2 g, ej stämplade, något missfärgad emalj.

550 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 15,25 mm, vikt 5,3 g

Utrop: 3 900 kr

RING, sterlingsilver/10K guld, svart onyx, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 17,5 g.

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct ca W/VS, stl 15,75 mm , Olof Pettersson AB, 1977, vikt 2,4 g, gravyr.

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,28 ct ca W/VS, stl 16,5 mm, Guldsmeders Inköp AB, 1981, vikt 1,6 g.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 droppslipade gröna turmaliner, 6 briljantsliapde diamanter ca 0,12 ctv, ca W-Cr/SI, höjd 21 mm, skruvstift, vikt 3,6 g, ett örhänge är trasigt.

Utrop: 3 000 kr

ISAAC COHEN, hänge, silver, Stockholm 1967, höjd 60 mm, vikt 16,2 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, blå safirer, diamanter, stift, vikt 3,4 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, blå safir, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 15,25 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/SI-P, stift, vikt 3,5 g, en snurrebuss i 18K guld och en i metall.

Utrop: 2 200 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 2 st, London blue, ovalslipade 18,42 ctv, små nagg.

1 500 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, antikslipade diamanter ca 0,50 ctv, höjd 18 mm, vikt 2,3 g, saknar snurrebussar, stenar med nagg.

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 4 st, London blue, ovalslipade 23,73 ctv, små nagg.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

HALSKEDJA, 18K guld, ankarlänk, längd 62 cm, vikt 10,3 g.

6 900 kr

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, cabochonslipade koraller, vikt 9,8 g, stift.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 19,75 mm, vikt 2,8 g, storleksändrad, enstaka stenar har nagg och små skador.

Utrop: 1 800 kr

SUPSKED, silver, delvis förgylld, rundat skaft, vapensköldar, längd 140 mm, vikt 32,6 g, ej stämplad, lagning.

550 kr

Utrop: 500 kr