201 - 220 av 558
1...101112...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj

Klubbad för

COLLIER, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca W/P, längd ca 39,5/42 cm, vikt 2,9 g.

Utrop: 5 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 0,33 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS-SI, stl 20,5 mm, vikt 4,2 g, några diamanter med nagg, gravyr.

Utrop: 3 200 kr

WIWEN NILSSON, brevkniv, Lund 1947, signerad, längd 12,5 cm, vikt 28,8 g, kraftigt slitage, gravyr, monogram.

550 kr

Utrop: 450 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 17 briljantslipade diamanter 0,08 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 1,1 g.

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, hjärta, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, bredd 19 mm, vikt 1,1 g,

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld / silver, paste, vikt 7,6 g, skruv.

800 kr

Utrop: 900 kr

MARIA NILSDOTTER, örhängen, moon ear stud, sterlingsilver, grön agat, stift, vikt 2,3 g, etui.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, Claw Ring, förgyllt sterlingsilver, stl 14,25 mm, vikt 5,3 g.

1 800 kr

Utrop: 1 400 kr

Smycken Enstaka örhänge

MARIA NILSDOTTER, 18K vitguld, dragons tail ear stud, 3 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, stift, vikt 1,2 g.

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr

RING, 14K guld, prinsess- och briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/P, stl 16,5 mm, vikt 9,5 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K rodinerat guld, briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 5,8 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 4 500 kr

MARIA NILSDOTTER, empress ring, sterlingsilver, syntetiska diamanter, citriner, rubiner och topaser, stl 15, vikt 11,5 g.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

Smycken Enstaka örhänge

MARIA NILSDOTTER, enstaka örhänge, förgyllt sterlingsilver, navettslipad pärlemo, innerdiameter ca 10 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 650 kr

DIAMANT, antikslipad, 0,48 ct, Cr/SI, 5,3x5,1x2,5 mm, små nagg på rondisten.

RING, 14K vitguld, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 4 400 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, pärla, vikt 1,1 g, stopp ej i guld.

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad turmalin, stl 17,25 mm, vikt 1,6 g.

1 500 kr

Utrop: 950 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,13 ct, ca W/SI, stl 18,25 mm, vikt 2,1 g.

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 20K guld, smaragd, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca W/P, stl 17 mm, vikt 5 g, gravyr.

Utrop: 5 500 kr

SCHALINS, ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,08 ctv, ca W/SI, stl 20,5 mm, vikt 21,0 g, slitage.

Utrop: 16 000 kr