141 - 160 av 538
1...789...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 mars

Klubbad för

BROSCH/HÄNGE, fransk lilja, silver, rubiner och rosa safirer, antik, mått 45x29 mm, vikt 7,3 g, limmrester, tennlödning, lagningar, några stenar utbytta med glas och syntetiska rubiner, flera stenar har nagg och skador.

600 kr

Utrop: 450 kr

SÅSSNIPA, silver, invändigt förgylld, nyrokokostil, Tyskland, svenska importstämplar, höjd 9 cm, längd 16,2 cm, vikt 181,6 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

KAFFESKEDAR, samt sockertång, 13 delar, förgyllt silver, Erasmus Lindeström, Stockholm 1909, totalvikt 245,8 g, etui.

Utrop: 1 700 kr

BESTICKSERVIS, 18 delar, silver, modell Rosenholm, 6 bordsskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, GAB, Stockholm, totalvikt ca 860 g.

Utrop: 3 800 kr

BESTICKSERVIS, 18 delar, silver, modell Rosenholm, bordsskedar, bordsgafflar, bordsknivar, GAB, Stockholm/Eskilstuna, totalvikt ca 870 g.

3 400 kr

Utrop: 3 900 kr

MARGARETHEBÄGARE, sterlingsilver, invändigt förgylld, A. Michelsen, Köpenhamn 1947, höjd 65 mm, diameter 80 mm, vikt 114,4 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, silver, 3 radig pansarlänk, signerat Vicson, Victor Janson, Lindesberg 1974, längd 20 cm, vikt 157,3 g.

COLLIER, sterlinsilver, detaljer i 18K guld, 120x140 mm, vikt 60,3 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilber, detaljer i 18K guld, höjd 36 mm, vikt 15,5 g, clips.

Utrop: 800 kr

RING, förgyllt silver, granater, stl 20,5 mm, vikt 4,2 g.

225 kr

Utrop: 200 kr

RING, 18K guld, odlade saltvattenspärlor ca 6,8 mm, stl 17,75 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 3 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade saltvattenspärlor ca 8,7 mm, höjd 23 mm, vikt 2,5 g.

2 900 kr

Utrop: 2 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade saltvattenspärlor ca 9,7 och 6,9 mm, vikt 3,9 g, skruvstift.

Utrop: 3 300 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade tahitipärlor ca 9,4 mm och odlade saltvattenspärlor ca 6,8 mm, vikt 3,6 g, skruvstift.

3 000 kr

Utrop: 2 900 kr

COLLIER, 18K guld, droppformad odlad tahitipärla ca 12,8x10,2 mm, ställbar längd, vikt 2,9 g.

3 000 kr

Utrop: 3 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade smaragder, vikt 0,8 g, stift

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, hjärtslipade smaragder, vikt 0,9 g, stift.

Utrop: 3 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter 0,20 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, Kaplans Safir, Stockholm 1979, stl 17 mm, vikt 1,4 g, slitna fattningar, gravyr.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

Smyckestillbehör Övrigt

325 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

300 kr

Utrop: 300 kr