Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari
KEDJOR, 2 stycken, förgyllt stål samt kedja i double, pansarlänk, längd 70 cm, hänge med kedja 52-72 cm, vikt 13,1 g.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver med markasiter, längd 53 cm, knutet, vikt 11,8 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Dollar, Morgan, 1883 O, USA, kvalité ca 1+/01, diameter 37 mm, vikt 26,7 g.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, silver, emalj, Hederslegionen, Frankrike, vikt med band 21,6 g, skador på emalj, etui samt en "kula".
ALLIANSRING, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter 0,26 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,6 g, gravyr.
Klockor Pierre Cardin
PIERRE CARDIN, Pigalle, damur, 32 mm, Ref nr. CPI.2536, doublé, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, cert (ej ifyllt), ca 2024, box.
CALVIN KLEIN, collier, oxiderat stål, cubic zirkoner, hängets mått 7 x 7 mm, justerbar längd på kedjan (max 70 cm), vikt 5,6 g, originalförpackning (plastfodral).
CALVIN KLEIN, örhängen, oxiderat stål, cubic zirkoner, höjd 41 mm, totalvikt 5,2 g, stift, originalförpackning (plastfodral).
CALVIN KLEIN, collier, oxiderat stål, cubic zirkoner, hängets mått 7 x 7 mm, justerbar längd på kedjan (max 70 cm), vikt 5,6 g, plastfodral.
CALVIN KLEIN, örhängen, oxiderat stål, cubic zirkoner, höjd 41 mm, totalvikt 5,2 g, stift, plastfodral.
CALVIN KLEIN, örhängen, oxiderat stål, cubic zirkoner, höjd 41 mm, totalvikt 5,2 g, stift, plastfodral, ca 2024.
Mynt Utländska mynt
42 MYNT, silver, 5 Mark, 1874- 1913, Tyska Stater: Preussen, Würtemberg, Bayern, Baden, Hamburg samt Sachsen, blandad mestadels god kvalité, uppskattad vikt 1166 g.