321 - 340 av 425
1...161718...22 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari

Klubbad för

KEDJOR, 2 stycken, förgyllt stål samt kedja i double, pansarlänk, längd 70 cm, hänge med kedja 52-72 cm, vikt 13,1 g.

Utrop: 225 kr

Accessoarer Övrigt

PANDORA, armband, sterlingsilver, grått läder, längd 36,5 cm, vikt 5,6 g.

Utrop: 175 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver med markasiter, längd 53 cm, knutet, vikt 11,8 g.

2 000 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Dollar, Morgan, 1883 O, USA, kvalité ca 1+/01, diameter 37 mm, vikt 26,7 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

PANDORA, ring, 14K guld, cubic zirkon, stl 18 mm, vikt 2,7 g, originaletui.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

Medaljer Minnen

4 MEDALJER, metall, Finland, bl.a. Vinterkriget, vikt med band 58,0 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

Medaljer Ordenstecken

ORDENSTECKEN, vitmetall, Vita Rosen, Finland, vikt med band 12,6 g, ask.

150 kr

Utrop: 175 kr

Medaljer Ordenstecken

RIDDARTECKEN, silver, emalj, Hederslegionen, Frankrike, vikt med band 21,6 g, skador på emalj, etui samt en "kula".

350 kr

Utrop: 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter 0,26 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,6 g, gravyr.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

Klockor Pierre Cardin

PIERRE CARDIN, Pigalle, damur, 32 mm, Ref nr. CPI.2536, doublé, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, cert (ej ifyllt), ca 2024, box.

500 kr

Utrop: 600 kr

CALVIN KLEIN, collier, oxiderat stål, cubic zirkoner, hängets mått 7 x 7 mm, justerbar längd på kedjan (max 70 cm), vikt 5,6 g, originalförpackning (plastfodral).

Utrop: 300 kr

CALVIN KLEIN, örhängen, oxiderat stål, cubic zirkoner, höjd 41 mm, totalvikt 5,2 g, stift, originalförpackning (plastfodral).

Utrop: 325 kr

CALVIN KLEIN, collier, oxiderat stål, cubic zirkoner, hängets mått 7 x 7 mm, justerbar längd på kedjan (max 70 cm), vikt 5,6 g, plastfodral.

Utrop: 300 kr

CALVIN KLEIN, örhängen, oxiderat stål, cubic zirkoner, höjd 41 mm, totalvikt 5,2 g, stift, plastfodral.

Utrop: 325 kr

CALVIN KLEIN, örhängen, oxiderat stål, cubic zirkoner, höjd 41 mm, totalvikt 5,2 g, stift, plastfodral, ca 2024.

Utrop: 325 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, blommor, bredd 21 mm, vikt 4,0 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

BROSCH, 3 st, silver, totalvikt 14,1 g.

325 kr

Utrop: 175 kr

COLLIER, sterlingsilver, cubic zirkoner, längd 42-44 cm, vikt 6,6 g.

300 kr

Utrop: 175 kr

Mynt Utländska mynt

42 MYNT, silver, 5 Mark, 1874- 1913, Tyska Stater: Preussen, Würtemberg, Bayern, Baden, Hamburg samt Sachsen, blandad mestadels god kvalité, uppskattad vikt 1166 g.

12 000 kr

Utrop: 8 000 kr

Mynt Utländska mynt

2 MYNT, silver, 5 Mark, Hessen, 1875-1895, kvalité ca 1?/1 - 1/1+, total vikt ca 55,5 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr