Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari
ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,36 ctv, TW/VS-SI, stl 16+ mm, vikt 5,5 g, en diamant har litet nagg på kuletten.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 rubiner 0,26 ctv, 7 briljanter 0,14 ctv, ca TW-W/VS, stl 15,25 mm, vikt 2,9 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld/guld, 76 briljantslipade diamanter 0,72 ctv, ca TW-W/VS, höjd 40 mm, vikt 7,6 g.
ARMRING, förgyllt sterlingsilver, monogram, Paula Pantolin, gångjärnsöppning, vikt 71,0 g.
HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, "Arabesque", Paula Pantolin, berlock ink ögla 30 mm, kedja längd 71 cm, vikt 12,4 g.
FÖRSTORINGSGLAS, stativ i trä och mässing, prydnadsföremål, diameter 10 cm, längd 18 cm, höjd 36 cm.
RING, förgylt sterlingsilver, 3 tanzaniter, 40 åttkantslipade diamanter av låg kvalité, stl 18 mm, vikt 2,9 g, oxidering på ringskena.