Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, kedja 46 cm, vikt 4,4 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, kedja 46 cm, vikt 4,0 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad rosa sötvattenspärla, strass, kedja 46 cm, vikt 3,7 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, strass, kedja 46 cm, vikt 3,9 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, strass, kedja 46 cm, vikt 4,2 g.
ARMBAND, 18K guld, mönsterpräglad figarolänk, bredd 6,8 mm, längd 17 cm, vikt 15,8 g.
RING, 18K guld, syntetisk blå spinell, Nyköping 1960, storlek 17,75 mm, vikt 5,9 g, stenen med lite slitage på fasettkanter.
ARMRING, 18K guld, mabépärla, Helsingborg 1923, innermått ca 63,0 x 55,0 cm, vikt 9,9 g.
KEDJA, sterlingsilver, cordellänk, svensk kontrollstämpel, bredd 3,4 mm, längd 50 cm, vikt 22,5 g.
ARMBAND, 18K guld, ankarlänk, bredd 2,7 mm, berlock fyrklöver ca 12,5 mm, G. Dahlgren & Co AB, längd 17 cm, vikt 6,8 g.
COLLIER, 18K guld, bismarck, stämplad EAG, Stockholm 1956, bredd 4,4 mm, längd 45 cm, vikt 14,2 g.