121 - 140 av 318
1...678...16 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 december 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, Studio Else & Paul, Norge 1960-tal, höjd 36 mm, stift, vikt 6,7 g.

650 kr

Utrop: 400 kr

ARMRING, silver, öppningsbar, arbetad yta, Ekström, Falköping 1977, mått 68 x 55 mm, vikt 45,5 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, silver, bergkristaller, Kultasepät Salovaara, Åbo, mått 45 x 33 mm, vikt 5,8 g, några stenar med nagg.

300 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGE, silver, bergkristall, Bengt Hallberg, Köping, höjd 23 mm, vikt 6,1 g, bergkristalen med nagg på kuletten.

Utrop: 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 mabépärlor, diameter 12 mm, stift, vikt 3,1 g.

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 4 mm, lås i 18K guld, längd 92 cm, knutet, vikt 33,4 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

PÄRLAVKORTARE, 18K guld, rosett, mått 15 x 10 mm, vikt 0,9 g.

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, 10K guld, odlade sötvattenspärlor ca 3 mm, oval sötvattenspärla, diamant av låg kvalité ca 0,02 ct, längd 44 cm.

800 kr

Utrop: 650 kr

ARMBAND, förgylld metall, granater, antikt, längd 19 cm, vikt 22,0 g, säkergetskedja, några granater med nagg och skador, etui.

550 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter 0,51 ctv enligt gravyr, ca W/VS, stl 17,5 mm, Alton, Falköping, vikt 3,2 g, briljanter med nagg på kuletten, sprickor i ringskenan.

3 200 kr

Utrop: 3 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, silver, organisk form, höjd 55 mm, ärtlänk 48 cm, vikt 23,1 g.

375 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,33 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 19,5 mm, vikt 2,5 g, natural vid rondisten.

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor i olika storlekar, lapis lazuli, guldfärgade detaljer, längd 48 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,05 ct, längd 38 cm, vikt 3,1 g.

Utrop: 2 000 kr

AMULETT, snidad sten, kinesiskt motiv, storlek 6,5 x 6,5 cm, vikt 51,5 g.

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,46 ct, ca TW/VS, 9 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 7,7 g, 1 diamant saknas, slitna fattningar.

Utrop: 11 000 kr

Utrop: 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter 0,80 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 18,75 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 8 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VVS-VS, vikt 1,3 g, stift.

4 900 kr

Utrop: 5 000 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade safirer, 20 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, höjd 8 mm, vikt 1,3 g, stift, saknar snurrebussar.

1 600 kr

Utrop: 900 kr