Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 januari
Smycken Enstenshänge
ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,035 ct, ca W/VS, stel ögla, vikt 0,4 g.
HÄNGE, 18K vitguld, hjärtformad fasettslipad ametist, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TCr-TCa/VS-SI, höjd 24,0 mm, bredd 20,0 mm, vikt 6,9 g.
Smycken Påhängen
PÅHÄNGEN, förgyllt silver, barocka odlade sötvattenspärlor, ögla 4,4 mm, längd 20,0 mm, vikt 5,9 g.
ÖRHÄNGEN, gulmetall, imitationspärlor ca 13,5 mm, stängbara krokar, längd 20,0 mm, vikt 4,4 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, grå mabépärla, hängets höjd inklusive ögla 29,0 mm, pansarlänk 60 cm, vikt 9,6 g.
HÄNGE MED KEDJA, gulmetall, ALIGHIERI, barock odlad sötvattenspärla samt hänge i gulmetall, pärlan är avtagbar, kedja ca 42/47/52 cm, vikt 17,6 g, slitage.
ÖRHÄNGEN, gulmetall, ALIGHIERI, "The Infernal Storm Earrings", barocka odlade sötvattenspärlor, stift, längd 60,0 mm, vikt 30,2 g, snurrebussar i förgyllt sterlingsilver.
COLLIER, sterlingsilver, fantasilänk, mått ca 10,3 mm x 6,3 mm, längd ca 50 cm, vikt 107,0 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, hjärta, glasstenar, höjd inklusive ögla 21,0 mm, kedja 42 cm, vikt 5,1 g.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat ca 3,7-7,0 mm, lås i silver 830 med strass, längd 47 cm.