Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 januari
PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade sötvattenspärlor ca 11,8 mm, toppig form, stift, vikt 4,8 g.
GEORG JENSEN, sked, förgyllt silver, emalj, årssked 1975 "Woodruff", längd 15 cm, vikt 45,2 g, etui.
ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, runda fasettslipade ametister, stift, längd 14,5 mm, vikt 1,9 g, ametisterna har repor och ena rör sig i fattningen.
ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, fyrkantig fasettslipad topas och turmalin, stift, längd 14,5 mm, vikt 1,6 g, stenarna har repor.
HÄNGE, 18K guld/vitguld, fyrkantig fasettslipad peridot, höjd 14,0 mm inklusive ögla, vikt 0,6 g, peridoten är repig.
HÄNGE, 18K guld/vitguld, fyrkantig fasettslipad blå topas, höjd 14,0 mm inklusive ögla, vikt 0,7 g, topasen har slitna fasettkanter och sitter löst i fattningen.
HÄNGE, 18K guld/vitguld, oval fasettslipad peridot, höjd 13,0 mm inklusive ögla, vikt 0,5 g, peridoten är repig och rör sig i fattningen.
YAMAHA, BBG4 Passive, elbas, serienummer 0N06232, lackskador och repor, saknar ytterhölje till volymkontrollerna, mjukt fodral. Ej visning.
Accessoarer Pennor
SHEAFFER, reservoarpenna, vinröd resin, förgylld metall, spets i 14K guld, längd 13,5 cm, defekt.
Accessoarer Pennor
PENNA, SHEAFFER´S. LifeTime, reservoar, stift 14k, svart resin, silverfärgat lock, defekt.
Elektronik Spel
XBOX 360, spelkonsol, modell 1439, handkontroll modell 1403, wireless receiver för Xbox 360 och Windows, 8 st spel (Red Dead Redemption Ltd Edition, Borderlands, Grand Theft Auto 5 mfl), bruksslitage.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, 18K guld, Vasaorden, emalj, bredd 39 cm, vikt 14,7 g, saknar band.