101 - 120 av 305
1...567...16 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 januari

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 6,6 mm, knutet, längd 120 cm.

950 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, sterlingsilver, länkar i olika former, längd 88 cm, vikt 32,7 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade sötvattenspärlor ca 11,8 mm, toppig form, stift, vikt 4,8 g.

650 kr

Utrop: 400 kr

GEORG JENSEN, sked, förgyllt silver, emalj, årssked 1975 "Woodruff", längd 15 cm, vikt 45,2 g, etui.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, runda fasettslipade ametister, stift, längd 14,5 mm, vikt 1,9 g, ametisterna har repor och ena rör sig i fattningen.

500 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, fyrkantig fasettslipad topas och turmalin, stift, längd 14,5 mm, vikt 1,6 g, stenarna har repor.

600 kr

Utrop: 650 kr

HÄNGE, 18K guld/vitguld, fyrkantig fasettslipad peridot, höjd 14,0 mm inklusive ögla, vikt 0,6 g, peridoten är repig.

Utrop: 550 kr

HÄNGE, 18K guld/vitguld, fyrkantig fasettslipad blå topas, höjd 14,0 mm inklusive ögla, vikt 0,7 g, topasen har slitna fasettkanter och sitter löst i fattningen.

Utrop: 550 kr

HÄNGE, 18K guld/vitguld, oval fasettslipad peridot, höjd 13,0 mm inklusive ögla, vikt 0,5 g, peridoten är repig och rör sig i fattningen.

Utrop: 550 kr

YAMAHA, BBG4 Passive, elbas, serienummer 0N06232, lackskador och repor, saknar ytterhölje till volymkontrollerna, mjukt fodral. Ej visning.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

Accessoarer Pennor

SHEAFFER, reservoarpenna, vinröd resin, förgylld metall, spets i 14K guld, längd 13,5 cm, defekt.

300 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, SHEAFFER´S. LifeTime, reservoar, stift 14k, svart resin, silverfärgat lock, defekt.

Utrop: 750 kr

Elektronik Spel

XBOX 360, spelkonsol, modell 1439, handkontroll modell 1403, wireless receiver för Xbox 360 och Windows, 8 st spel (Red Dead Redemption Ltd Edition, Borderlands, Grand Theft Auto 5 mfl), bruksslitage.

425 kr

Utrop: 200 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, 21,6K guld, 10 Kronor, 1874, kvalité ca 01, diameter 18 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 3 500 kr

Medaljer Ordenstecken

RIDDARTECKEN, 18K guld, Vasaorden, emalj, bredd 39 cm, vikt 14,7 g, saknar band.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSHÅLLARE, 18K guld/metall, CZ, kängd 70 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 700 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VISNINGSSET, 54 st. cubic zirkoner i olika storlek och slipning.

1 100 kr

Utrop: 600 kr

Smyckestillbehör Övrigt

MÅTTSET, ringar, stål, stl 46-76.

550 kr

Utrop: 600 kr

Smyckestillbehör Övrigt

MÅTTSET, ringar, stål, stl 44-69.

425 kr

Utrop: 500 kr

Smyckestillbehör Övrigt

425 kr

Utrop: 500 kr