221 - 240 av 350
1...111213...18 Gå till
Sortering

Avslutad | Nyårs – Lördag 30 december 2023

Klubbad för

Silver Vas

VAS, silver, på rund slät fotring, fasetterad stam, GAB, Stockholm 1920, höjd 28 cm, diameter 13,7 cm, vikt 487,7 g.

Återropad

Utrop: 3 300 kr

Visa vara

Silver Etui

CIGARRLÅDA, silver, cederträ, C.G. Hallberg, Stockholm 1928, mått 15,4 x 9,1 x 3,5 cm, vikt 383,6 g.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(F)/VVS2, briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-TCa/SI-P, Tresor Paris, London, stl 17 mm, vikt 3,4 g, några sidostenar har nagg och skador.

Återropad

Utrop: 45 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 23 mm, vikt 4,7 g, skruvstift, några diamanter har nagg.

Återropad

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 17,5 mm, vikt 1,8 g, några diamanter har nagg.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, spinnande kula i vitguld med 120 briljantslipade diamanter ca 1,70 ctv, ca River-W/VVS-VS, 48 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca River-TCr/VS-P, stl 17 mm, vikt 9,3 g, enstaka diamanter har nagg.

Återropad

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 118 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/VVS-VS, diameter 6 mm, vikt 2,1 g, stift, en diamant har liten skada.

Återropad

Utrop: 7 500 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, delvis förgylld, prinsesslipade diamanter ca 0,88 ctv, Very Light Greyish Pink/SI-P, briljantslipade rosa diamanter ca 0,20 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, höjd 9,5 mm, vikt 4,8 g, stift, några av de mindre rosa diamanterna har nagg.

Återropad

Utrop: 27 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 6,57 ctv, ca bruna- gula- gröna- rosa- och orangefärgade nyaser/VS-P, åttkantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-TCa/VS-P, höjd 6,5 cm, vikt 19,0 g, stift, flera diamanter har nagg och skador.

Återropad

Utrop: 29 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K roséguld, smaragdslipad ametist 25,80 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 14,8 g.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld med prasiolit 10,95 ct, 46 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, W/P, storlek 17,75 mm, vikt 9,0 g.

Återropad

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 4,05 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI, enstaka P, längd 44 cm, vikt 14,8 g, några diamanter med nagg.

Återropad

Utrop: 44 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,83 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI enstaka P, längd 18,5 cm, vikt 7,5 g, några diamanter med nagg.

Återropad

Utrop: 21 000 kr

Visa vara

Smycken Tennisarmband

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 67 briljantslipade diamanter ca 3,05 ctv, ca R-W/VS, längd 17 cm, vikt 8,4 g, enstaka diamanter med nagg.

Återropad

Utrop: 42 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca W/SI, 62 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 2,5 g.

Återropad

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,63 ctv ca W/VS-SI, stl 18 mm, vikt 3,9 g, 3 små nagg.

Återropad

Utrop: 6 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Återropad

Utrop: 7 700 kr

Visa vara

Smycken Manschettknappar

SET MANSCHETTKNAPPAR OCH SKJORTKNAPPAR, 18K guld, pärlemor, 4 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, G Dahlgren, Malmö 1953. vikt 9,3 g, skadat etui.

Återropad

Utrop: 6 400 kr

Visa vara

Smycken Manschettknappar

MANSCHETTKNAPPAR, 18K vitguld, lapis lazuli, längd 22 mm, vikt 9,4 g.

Återropad

Utrop: 5 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,54 ct, ca River(E)/VS1, 82 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,4 g, mittstenen med nagg på kuletten samt natural på rondist.

Återropad

Utrop: 33 000 kr

Visa vara

Om auktionen