241 - 260 av 350
1...121314...18 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 30 december 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, varav mittstenarna ca 0,64 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, vikt 3,6 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kulett.

Utrop: 18 000 kr

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv varav mittsten ca 0,07 ct, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 7 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, varav mittstenarna ca 0,64 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, stift, vikt 3,5 g.

16 000 kr

Utrop: 18 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stl 16 mm, vikt 2,2 g, en diamant är trasig.

Utrop: 10 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 16 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 7 700 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 11 200 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 10 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W-TCr/SI-P, stift, vikt 3,1 g.

Utrop: 9 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,25 mm, vikt 4,9 g, nagg på en kulett.

Utrop: 16 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca TW-TCr/VS, stift, vikt 1,2 g.

Utrop: 3 700 kr

Utrop: 8 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, akvamariner ca 1,10 ctv, briljanter ca 0,40 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, längd 45 cm, vikt 4,8 g.

Utrop: 12 800 kr

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 4 droppslipade tanzaniter ca 8,76 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca Ca/SI, höjd 27 mm, stift.

Utrop: 21 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppformade amazoniter 31,26 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, höjd 31 mm, vikt 10,0 g, stift.

Utrop: 10 000 kr

GAUDY, collier, 18K guld, 3 turmaliner i blått, rött och grönt, längd 42 cm, vikt 21,6 g, mycket liten skada på bandet, originalkartong.

12 200 kr

Utrop: 14 000 kr

SKÅL, silver, kristallglas, Fransk stämpel, höjd 6 cm, diameter 11 cm, vikt 252,9 g, nagg på botten.

Utrop: 1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, 128 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv ca W/VS-SI, bredd 29 mm, längd 37 cm, vikt 11,8 g.

Utrop: 9 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 30 små safirer, 14 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca Cr-TCa/VS-SI, diameter ca 14,7 mm, vikt 8,0 g, stift, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 5 600 kr